Huavei. Foto: © Sputnik / Kirill Kallinikov

Praha – Internetový portál Novinky.cz informoval o tom, že má Správa Pražského hradu od roku 2014 uzavřenou smlouvu o propagaci se společností Huawei. Údajná opatření, která má připravovat Čína v reakci na varování NÚKIB a o kterých informoval český prezident, by se tak mohla dotknout i Hradu.

Portál uvádí, že na základě této smlouvy dostává Pražský hrad, jako protiplnění od dané společnosti mobilní telefony již zmiňované značky. Daná smlouva byla uzavřena v roce 2014 šéfem Správy Pražského hradu, Ivem Velíškem. Portál píše, že uzavřenou smlouvu lze vypovědět dohodou nebo odstoupením.

Díky smlouvě se čínská firma stala partnerem výstav, které se pořádají na Pražském hradě. Na výstavách je často k vidění jejich logo. Kromě toho má Huawei, také nárok na různé vstupenky, pozvánky na vernisáže či prohlídky reprezentačních prostor Hradu, stejně jako zde může uspořádat konferenci.

ČTĚTE TAKÉ

Hrad v rámci smlouvy získal mobilní zařízení, jejichž hodnota se odhaduje na půl milionu korun. Kromě mobilů však může firma dodat také různé servery, úložné disky, modemy či datové síťové produkty.

Novinky.cz dále zajímalo, zda postoj Miloše Zemana k celé kauze náhodou nesouvisí s touto smlouvou. Portál tak narážel na možný střet zájmů. Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta, na tento dotaz neodpověděl.

Také není jasné, zda sám český prezident produkty čínské značky používá. Dříve totiž informoval o tom, že disponuje telefonem jiné značky.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE