© Foto: Facebook/Lukáš Findeis

Praha – 1. místopředseda Hnutí ANO na Praze 12 a předseda Klubu zastupitelů za Hnutí ANO na Praze 12 Michal Pinc zveřejnil na svém Facebooku příspěvek, ve kterém se vysmál radnímu jeho městské části Prahy, který po Praze chodí bos. Poté následovala bouřlivá reakce uživatelů.

Dnes jsem se opravdu pobavil. Nejvyšší představitel a lídr místních pirátů, dnes radní naší městské části chodí bos. Je to opravdu důstojný člen rady,“ napsal na sociální síti.

Idnes.cz dříve napsal, že radní Prahy 12 Lukáš Findeis chodí bez bot už osm let a budí pozdvižení, dokonce se nad ním slitovali i bezdomovci a v zimě mu nabízeli vlastní boty.

Zaregistrovali jste, jak ve Frýdku-Místku vyhodili kluka z MHD? I k tomu se vyjadřuji v reportáži Matej Smlsal pro iDNES…

Zveřejnil(a) Lukáš Findeis dne Pátek 8. února 2019
Zdroj: facebook.com

Ven jde bos téměř za každého počasí. Aby mu posypová sůl neničila kůži, maže si vždy před odchodem nohy impregnací. Impregnace ho sice ochrání před solí, ale před kamínky, kterými se sypou chodníky, ne. I na ně už si však radní zvykl. „Výhoda zmrzlých nohou je, že se sníží citlivost, takže to tak nebolí, není to tak cítit,“ vysvětlil.

Uživatelé sociálních sítí však měli různorodé názory na toto zjištění.

Nemám nic proti tomu, když někdo chodí bos třeba na venkově, v přírodě, zkrátka tam, kde je čisto. Ale v Praze? Kde si každou chvíli někdo odplivne, ublinkne, čůraji a kálejí psi? To je víc, než hnus! Navíc zastupitel obce, který občany reprezentuje. Toto je ale důsledek nízké účasti při podzimních volbách,“ domnívá se jedna z uživatelek.

Lidem to očividně nevadí, když jsme ve volbách získali od voličů největší podporu v Praze,“ myslí si další komentátor.

Tak nevím, jestli jen „zhulený“ nebo opravdu má psychickou poruchu? Uvědomují si ti co je volili, co si to vlastně zvolili?“ ptá se jedna z uživatelek.

Neuvěřitelné, co si to ta mládež zvolila. A co na to pan Špaček náš etiket??!!Jejich myšlení nemá nic společného s úctou, tolerancí, důstojností, reprezentací našeho státu. Jen kdyby chodil bos třeba pan Babiš a oni ne, to byl zase skandál. Je smutné, kam vedou naši společnost a stát. Nemám slov,“ napsala další komentátorka příspěvku.

ČTĚTE TAKÉ

Připojilo se k nim i politické hnutí ANO Praha 12. „Místo toho aby reprezentovali Městskou část, tak jí zase dělají ostudu,“ napsali na Facebooku. Findeis si toho všiml a ohradil se proti jejím výtkám: „Ehm, děkuji za propagaci? Proč by to mělo komukoliv vadit, když na reprezentativní akce, kde vystupuji za městskou část, boty nosím. A nosím je od zvolení opravdu často.“

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře