Sdílejte

UKRAJINA – RUSKO / Ruský velitel oddílu speciálních sil Doněcké lidové republiky Dimitrij Sapožnikov v rozhovoru pro ruské vysílání BBC přiznal, že při dobývání území na Ukrajině mají klíčovou roli vojáci Ruska a jejich těžká vojenská technika. „Po dobytí Debalceve očekává naše jednotka příkaz k útoku na město Mariupol,“ řekl Dimitrij Sapožnikov v rozhovoru pro ruské vysílání BBC.

Ruský velitel oddílu speciálních sil Doněcké lidové republiky Dimitrij Sapožnikov tvrdí, že o aktivitách Ruska ve válce na Ukrajině již není potřeba mlčet, protože to všichni vědí a přiznává to i Rusko samo.

Vojáci bojující na Ukrajině jsou Ruskem nazývání dobrovolníci, velitel Dimitrij Sapožnikov, je ale důkazem, že na Ukrajině bojují i profesionálové a vojáci speciálních ruských jednotek, které spolu s rebely bojovaly při dobývání města Debalceve.

Dimitrij Sapožnikov také přiznal, že posily z Ruska umožnily dobytí města Debalceve. „Během tří až pěti dnů nám přijely na pomoc tanky ruské armády, Burjati. Díky nim jsme dobyli město Debalceve,“ řekl pro ruské vysílání BBC.

„Po dobytí Debalceve očekáváme příkaz k útoku na Mariupol,“ dodal Dimitrij Sapožnikov.

Vláda v Kyjevě tvrdí, že separatisté spolu s ruskými vojáky chystají „jarní ofenzivu“.

Dimitrij Sapožnikov dále uvádí, že strategie větších operací připravují „ruští vojáci a ruští generálové“.

Rusko již od začátku konfliktu na Ukrajině trvá na tom, že žádné vojáky na Ukrajinu neposílá. Pokud tam nějací jsou, jde údajně o dobrovolníky, kteří přijíždějí na Ukrajinu jako soukromé osoby.

Komentáře