Václav Klaus ml. © Foto: Facebook account of Václav Klaus ml.

Praha – Poslanec za ODS Václav Klaus mladší publikoval na svém Facebooku aktuální informace ve věci zasahování BIS do výuky dějepisu v České republice. Školský výbor dnes přijal v této věci usnesení o třech bodech. Hned ten první se Bezpečnostní informační službě rozhodně líbit nebude.

Školský výbor, jehož se podle informací Klause mladšího účastnil i ministr školství Robert Plaga, přijal usnesení o třech bodech. V prvním bodě konstatuje, že výuka i učební osnovy jsou na základě demokratické dělby moci v režii Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, proto nepodléhají kontrole bezpečnostních složek státu.

Ve druhém bodě Školský výbor vyzývá ministra školství, aby nepodlehl tlaků, jež na něho mohou být v tomto smyslu vyvíjeny. Ve třetím bodě Výbor pověřil Václava Klause mladšího, aby zorganizoval odborný seminář na téma, zdali je výuka dějepisu v českém školství neutrální či „prosovětská“.

Školský výbor za přítomnosti ministra Plagy právě schválil usnesení: I. Konstatuje, že výuka, učební osnovy a učebnice…

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne Středa 6. února 2019

Usnesení školského výboru v této věci souvisí s kauzou okolo publikace výroční zprávy Bezpečnostní informační zprávy za rok 2017, kde kontrarozvědka tvrdí, že moderní dějiny jsou „sovětským výkladem historie“, stejně jako je výuka češtiny výsledkem panslovanství.

ČTĚTE TAKÉ

Klaus mladší k této kauze v minulosti Sputniku poskytl svůj komentář, ve kterém prohlásil, že „rozvědka nemá co hovořit do toho, co se učí ve školách“.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře