Pavel Telička. Foto: Pavel Telička (@Telicka) | Twitter.com

Praha – Poslanci Evropského parlamentu Pavel Telička a Petr Ježek zakládají nové hnutí Hlas. Budou s ním kandidovat do eurovoleb. Informuje o tom portál E15.cz.

Oba politici byli před pěti lety zvolení za hnutí ANO. Později se však názorově rozešli s Andrejem Babišem. Jak informuje E15.cz mezi zakladateli Hlasu jsou rovněž advokát Aleš Novák a sociolog Martin Převrátil.

Hnutí vnímá evropské volby a úspěch v nich jen jako svůj první cíl, bude se ale chtít angažovat i na domácí scéně do budoucna,“ prohlásil Telička.

Hnutí stále pracuje na svém programu. „Je to předmětem interního jednání,“ řekl Telička. Jisté je, že lídrem Hnutí bude právě Telička a dvojkou Ježek. „Chceme dát prostor novým tvářím, odborníkům,“ dodal Telička.

Hnutí pro tuto chvíli sbírá podpisy pro své založení. U ministerstva vnitra se ale musí zaregistrovat již do půldruhého měsíce.

ČTĚTE TAKÉ

Na české politické scéně těžko hledáme subjekt, který by nám vyhovoval zaměřením i personálně. Z mnoha podnětů přitom víme, že nejsme zdaleka sami,“ vysvětlil iniciativu Ježek. „Hodně lidí by se rádo věnovalo politice, zároveň se ukazuje, že je těžké dostat se do tradičních stran. Ty jsou často neprostupné,“ cituje E15.cz sociologa Převrátila.

#cz.sputniknews.com,
(-red.) -jan.

Komentáře