© AP Photo/ Darko Vojinovic
© AP Photo/ Darko Vojinovic

Srbsko/Kosovo – Proruské hnutí Srbská liga se obrátilo na srbskou vládu se žádostí, aby iniciovala jednání s Moskvou o vyslání ruských mírových sil do Kosova.

Uvádí se to na webových stránkách hnutí. Podle slov předsedy Srbské ligy Alexandra Džurdževa mise OSN a síly evropské mise EULEX  „nemohou ochránit srbský národ před činností albánských teroristů, ačkoliv jejich hlavní role spočívá v zachování míru, stability a zajištění bezpečnosti obyvatelstva„. V souvislosti s tím Džurdžev vyzval srbskou vládu, aby využila svého práva, uvedeného v rezoluci 1244 Rady bezpečnosti OSN, a umístila v Kosovu 999 srbských vojáků.

Navrhl také, aby bylo zahájeno jednání o umístění v Kosovu ruských mírových sil, aby „bylo zabráněno strašnému zabíjení Srbů a ničení majetku„.


ZE SVĚTA: V USA oznámili dárek Kyjevu v podobě protitankových střel


Srbská liga vyzývá výkonné a zákonodárné úřady naší země, vládu a parlament, aby se obrátily na prezidenta RF Vladimira Putina se žádostí, aby se připojil k procesu řešení situace a podle modelu řešení krize v Sýrii podepsal dohodu mezi Srbskem a Ruskem,“ vysvětlil Džurdžev.

@ cz.sputniknews.com
-red.(sim.)

Komentáře