Praha – Premiér Andrej Babiš ve videu zveřejněném na facebookovém účtu informoval veřejnost o pokroku vlastního humanitárního projektu pomoci syrským sirotkům. Podle videa se český premiér navázal spolupráci s Českým červeným křížem, na základě které může česká vláda získat tři pozemky.

O projektu informoval portál echo24.cz.

Projekt pomoci syrským sirotkům v Sýrii zahrnuje mimo jiné studii o zařízení škol, školek a ubytování pro syrské děti. Navzdory tomu, že původní úkol o proveditelnosti projektu v Česku obdržela europoslankyně Michaela Šojdrová, český premiér se rozhodl tuto záležitost řešit samostatně a zdůraznil to i ve vlastním projevu: „Makám na tom a je to projekt, který si řeším sám.“ Plán Šojdrové byl Babišem kritizován na posledním jednání ve Sněmovně.

V této chvíli máme ze syrské strany možnost získat tři pozemky v různých lokalitách — 30 kilometrů od hlavního města Damašku, další je taky blízko Damašku, další 20 kilometrů směrem na libanonské hranice,“ informoval o projektu Andrej Babiš. Premiér uvedl, že celková rozloha pozemků je 25 tisíc kilometrů a uzavřel vlastní projev následně: „Až to budu mít všechno v kopě, tak to samozřejmě představím.“

Během posledních jednání ve sněmovně projekt europoslankyně Šojdrové nezískal podporu premiéra. „Mluvíte o nějakém dočasném pobytu pro syrské děti u nás. Já tomu vůbec nerozumím, proč by ty děti měly sem přijít dočasně? Neznají naše prostředí, nemluví naší řečí, kdo by se o ně staral,“ řekl Andrej Babiš na vládním jednání.

Můj plán pro syrské sirotky

Sýrie a můj plán pro místní sirotky. Četl jsem někde, že se v tom projektu nic neděje, protože úředníci na vládě o tom nevědí. No jasně, že nevědí 😂 Makám na tom, ale řeším si to sám. Nezapojuju úředníky. Se syrskou velvyslankyní vybíráme pozemky, mám studii s návrhem, jak by vypadala stavba škol, školek a ubytování v místě. Až to budu mít po kupě, všechno představím 😎

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Sobota 8. prosinec 2018

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře