Praha – Český předseda vlády Andrej Babiš dnes, 17. listopadu, ve videu, které bylo zveřejněno na jeho účtu na Facebooku, sdělil, že se vydal na Národní třídu s tím, aby uctil památku zemřelého studenta Jana Opletala a všech těch, kteří tehdy bojovali za demokracii a svobodu.

„I tento rok jsem na Národní třídu přijel uctít památku studentů a všech, kteří bojovali za svobodu a demokracii. Tento rok jsem přišel dřív, protože brzo ráno letím za svým synem do Švýcarska,“ řekl premiér.

Právě tam totiž Andrej Babiš mladší žije se svou matkou.

V Česku již několik dní pokračuje skandál, který kolem českého předsedy vlády vypukl. Na jeho počátku stojí reportáž internetového portálu Seznam Zprávy. V reportáži se totiž tvrdilo, že měl Babiš bránit policii v tom, aby vyslechla jeho pětatřicetiletého syna z prvního manželství, Andreje Babiše mladšího. Ten byl v kauze Čapí hnízdo nastrčen jako majitel firmy, která získala podvodem dotace z fondů EU v částce dvou milionů eur. Babiš mladší reportérům prozradil, že byl násilím odvezen na Krym, a to jedním z pracovníků otcovy firmy.

17. listopad

Tento rok jsem uctil 17. listopad s předstihem, protože jsem brzy ráno odjel do Švýcarska za svým synem.

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Sobota 17. listopad 2018

Z POLITIKY

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře