ÚSTÍ NAD LABEM / Okresní hospodářská komora v Ústí nad Labem vyzvala v minulém týdnu magistrát města, starosty i občany, aby se začali věnovat vyřešení romské problematiky. Hospodářská komora navrhla zjistit počet Romů a nasadit do ulic města Ústí nad Labem armádu.

„V Ústí nad Labem a jiných městech hrozí demografická katastrofa, která je možná již nevyhnutelná. Je třeba mít odvahu problém popsat a navrhnout řešení,“ píše se v samotném úvodu veřejné výzvy, která vzešla z posledního setkání Shromáždění členů hospodářské komory Ústí nad Labem. Pod otevřenou výzvou je podepsaný koordinátor vnější komunikace Okresní hospodářské komory Jan Kymla.

„Nemusíme nic vymýšlet, stačí jenom opsat to, co připravuje David Cameron ve Velké Británii. Pro začátek by stačilo začít vyplácet stejné sociální dávky jako na Slovensku (odpadne motivace ke stěhování), okamžitě přestat dávat dotace na ubytovny, zastropovat sociální dávky u dětí (např. u počtu tří) atd.,“ uvádí ve zprávě Kymla.

Ihned by se dalo podle koordinátora Kymla zařídit to, aby armáda začala plnit i svoji vnitřní funkci, tzn. pomáhat při policejní službě na ulici. Armáda může začít toto dělat neodkladně a městům by to přineslo velké úspory. Strážní služba ve vyloučených lokalitách by byla ideální praktickou přípravou.

Vedení Hospodářské komory ČR však výzvu Kymla kritizuje. Chápe některé motivy jejího vzniku, ale forma i obsah výzvy jsou podle ní nevhodné.

„Naznačovat, že by měla být v Ústí nad Labem nasazena armáda na řešení problémů s vnitřní bezpečností v souvislosti s jednou sociální či etnickou skupinou, je pro nás nepřijatelné. Nesouhlasíme s jakýmikoli diskriminačními, rasistickými nebo xenofobními projevy,“ uvedla mluvčí komory Hospodářské komory Karolína Kyselová.

Od prohlášení Kymla se straní i ústecká radnice, na niž se Kymla obrátil především.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ