Zpěvačka Adele v novém videoklipu Hello Zdroj: Youtube

VELKÁ BRITÁNIE / Skladbu Hello vypustila zpěvačka Adele ve čtvrtek 22. října jako triumf návratu na kanále Youtube. Britské hvězdě Adele se totiž podařilo překonat rekord americké zpěvačky Taylor Swift, která byla v této statistice rekordmankou od května, kdy zveřejněnımi videoklip Bad Blood (20,1 milionu shlédnutí za první den).

Nový rekord v počtu shlédnutí videoklipu na Youtube za prvních 24 hodin od zveřejnění má díky Adele hodnotu 27,7 milionu shlédnutí. Dlouho očekávaný singl s názvem Hello, který je první zveřejněnou skladbou zpěvačky po třech letech, vyšel ve čtvrtek 22. října a okamžitě se stal událostí číslo jedna ve světě hudby.

V této chvíli, tedy po pěti dnech od zveřejnění, má Adele s klipem Hello již přes 107 milionu zhlédnutí. Kromě rekordu na Youtube však Adele zatřásla i statistikami prodejnosti. Podle údajů, které v pondělí zveřejnila britská Official Charts Company se za první tři dny ze singlu Hello prodalo ve Velké Británii 165 tisíc kopií, což by už nyní pohodlně stačilo na prvenství v UK Chartě. V USA se zase skladba Hello stala nejprodávanějším digitálním singlem během dne vydání (přes 400 tisíc legálních stažení).

Zajímavý je také počet předobjednávek alba 25, který vyjde 20. listopadu 2015. Ještě v den vydání úspěšného singlu Hello si za album zaplatilo přes 100 tisíc fanoušků. Album bude v základní verzi obsahovat jedenáct skladeb, přičemž deluxe edice bude o tři písně bohatší. Na studiovce se podíleli Paul Epworth, Bruno Mars, Max Martin, Tobias Jessie Jr. a frontman kapely OneRepublic Ryan Tedder.

VIDEO: Adele – Hello

Adele, celým jménem Adele Laurie Blue Adkins, se na hudební scéně objevila v roce 2006. O dva roky později vydala debutové studiové album 19 (2008), který pozitivně přijali kritici i veřejnost. V roce 2009 si z udělování cen Grammy odnesla dvě sošky – pro nejlepšího nováčka a za nejlepší ženský popový pěvecký výkon. Jednu z největších hvězd udělala z Adele druhá studiovka s názvem 21. Zpěvačka za ni získala mimo jiné Grammy v nejprestižnější kategorii Album roku a také BRIT Award v kategorii Nejlepší britský album.

Komentáře