Zemřel Honza Badalec Zdroj: Pragulic

PRAHA / V úterý 29. března zemřel v nemocnici Na Pleši Honza Badalec, průvodce a básník. Honza Badalec strávil posledních 12 let svého života strávil jako bezdomovec na ulici. Poslední rozloučení s Honzou Badalcem proběhne ve čtvrtek 7. dubna v Lese vzpomínek ve 14. hodin na Hřbitově v Ďáblicích.

Někdejší kreativní ředitel několika reklamních agentur a nadějný básník Honza Badalec se ocitl na ulici poté, co ho postihla rodinná krize. Spával ve sklepě domu, kde dříve bydlel, v tramvajích i v noclehárnách pro bezdomovce. Poslední tři roky působil jako průvodce v sociálním podniku Pragulic.

Podle vlastních slov byl „profesionálním člověkem bez domova“. Badalec o sobě říkal, že je se všemi svými problémy nezaměstnatelný, dokázal si ale najít „náhražku pracovního poměru“. Turistům a zájemcům o literaturu předváděl to, co pro něj bylo obživou – zachraňoval knížky z kontejnerů a prodával je do antikvariátů.

Účastníci prohlídek tak poznávali nejenom svět pražských antikvariátů, ale i každodenní existenci bezdomovce samotného. Recitoval jim ale i verše, třeba své oblíbence Holana a Ortena. Kromě antikvariátů poskytoval materiál dílně Skoba, která knihy předělávala na originální diáře.

Poslední rozloučení s Honzou Badalcem proběhne ve čtvrtek 7. dubna v Lese vzpomínek ve 14. hodin na Hřbitově v Ďáblicích.

Komentáře