Dámy, věděly jste, že pekáč buchet nemusíte mít jen v břiše, ale také na něm? Možná nebudou vonět a chutnat tak skvěle, jako ty čerstvě vytažené z trouby, ale stoprocentně budou vypadat více sexy a zaručí vašemu tělu neodolatelný vzhled. Pokud jste ještě neslyšely o fitness programu zvaném „Břišní pekáč“ Hanky Kynychové, dnes se s ním můžete seznámit. Více vám prozradí cvičitelka Martina Pražáková, jejíž bříško vypovídá o tom, jak je tento nový trend posilování bříška úspěšný.

Komu je program určen?

  • ženám i mužům v každém věku včetně seniorů
  • ženám po porodu
  • ženám trpícím mírnou nebo středně těžkou inkontinencí

Proč cvičit „břišní pekáč“?

Kromě neodolatelného a sexy vzhledu je posilování bříška dobré k vytvarování přímého břišního svalu (tzv. six pack) a ke zpevnění středu těla, tzv. hlubokého stabilizačního systému, který nám zajišťuje správné držení těla.

Žena v každém věku by měla věnovat pozornost svalům pánevního dna. Pomocí cviků břišního pekáče máte možnost je posílit, a předejít tak poporodním potížím nebo problémům s inkontinencí. Bonusem pevného pánevního dna je zkvalitnění sexuálních prožitků. I ty méně šťastné dámy možná konečně dosáhnou vytouženého orgasmu.

Po porodu bývá svalstvo na bříšku ochablé a kůže povadlá. Six pack cvičení je opět zpevní a vytvaruje. Nikdo ani nepozná, že jste ještě nedávno nosila ve své „klokance“ několikakilové miminko.

Kdy je vidět první úspěch?

Odpověď naleznete většinou sami v sobě. Záleží totiž na tom, jak často a jak intenzivně budete cvičit. Výsledky nečekejte hned po prvním cviku, ani po týdnu. Buďte trpělivé, každá dobře provedená práce přinese jednoho dne ovoce. V tomto případě už po několika měsících poznáte viditelný rozdíl. Co se týče samotného výkonu, u něj můžete zažít úspěchy například už na 3. lekci, kdy cviky, které jste na první hodině nezvládly, už vám jdou mnohem lépe. Začátečníkům doporučujeme navštěvovat lekce jednou týdně, pokročilí mohou i vícekrát.

Jak začít?

Začít můžete buď sami doma, nebo přímo na lekcích břišního pekáče ve vašem okolí. Lekce jsou sestaveny tak, aby s nimi mohli začít i úplní začátečníci.

Ukázky cviků pro začátečníky

  • Ve vzporu klečmo zvedněte kolena nad zem, hlava je v prodloužení páteře. Napočítáme do třiceti a povolíme, cvik opakujeme minimálně třikrát.

obr1

  • Lehněte si na záda, přednožte, ruce podél těla (obr. 2). S výdechem zvedněte pánev do vzduchu, nohy se tím „vysunou“ vzhůru (obr. 3). S nádechem opět snižte pánev. Cvik opakujte osmkrát ve třech sériích.
  • Lehněte si na záda, přitáhněte pravé koleno k tělu. Levou napnutou nohu zvedněte mírně nad zem a levou rukou tlačte proti pravému kolenu (jakoby se s ním přetlačujte). Nohy vystřídáme.

obr4

  • Lehněte si na bok a opřete o předloktí. Napnuté nohy zvedněte mírně nad zem (obr. 5 a 6). Střídavě křížíte pravou a levou nohu (tzv. nůžky). Pomalu napočítejte do osmi a povolte. Opakujte ještě třikrát a následně to samé udělejte na druhém boku.

Martiny rada na závěr

„Holky, nezapomínejte při cvičení ať už doma, nebo ve fitku správně dýchat, jelikož svaly v oblasti břicha jsou zároveň pomocné výdechové svaly. Správné hluboké dýchání do břicha při cvičení je polovina úspěchu.“

Foto: Lenka Salátová – ZprávyExtra.cz

Komentáře