Česká thajboxerská lvíčátka opět vystrčila drápky a dovezla 7 cenných kovů. Foto: Ladislav Horejš | Leonidas Gym Muay Thai Teplice

Česko – Na evropský pohár Antalya 2018 C.M.T.A. vyslala 10 mladých nadějných bojovníků pod vedením reprezentačního trenéra juniorů Ladislava Horejše (Leonidas Dubí). Tohoto Evropského šampionátu se zúčastnilo 1014 bojovníků z 28 států. Děti se v 8 a 16 pyramidách utkali v thajském boxu (Muaythai) s top výběrem z Evropy a dálného východu.  I přes maximální snahu se všichni do semifinálových bojů bohužel neprobojovali.

O této sportovní události informoval redakci serveru #zpravyextra.cz hlavní trenér Leonidas gymu Ladislav Horejš s tím, že Martinovi Petrašovi (Tik Tak Rokycany)se nepovedlo probojovat do osmifinále, Šimonu Vernerovi (Leonidas Dubí)se sice probojovat povedlo, ale v osmifinále ho zastavil domácí bojovník, stejně jako Lukáše Klašku (Leonidas Dubí) a Lukáše Černého (Leonidas Dubí). Alana Homiče (Leonidas Dubí) pak v cestě na medailovou pozici zastavil bojovník z Belgie.

Nikdo ovšem nedal kůži zadarmo! I když byla dvě kola prohraná, nevzdávali jsme to a kluci se nebáli podle našich rad riskovat,aby zvrátili konečné skóre a dát soupeři KO. Soupeřům v posledních kolech obzvlášť zatopili a výhru jim nenechali zadarmo.

Pět našich bojovníků pak vybojovalo medaile – Matěj Šimůnek, Tobiáš Barták (Hanuman gym Praha) a Tomáš Barták (Leonidas Dubí) vybojovali bronz. Boje byly velice vyrovnané a od vyšších pozic je dělilo jen kousek.Zlaté medaile se na krku hrdě ocitly Viktorii Jílkové (Tik Tak Rokycany)a Štěpánu Gubovi (Muay Thai Olomouc). Ten dokonce dva zápasy vyhrál na KO a ve finále dostal soupeře dvakrát do počítání, což je velký úspěch,“ sdělil hlavní trenér.

Taktéž proběhla soutěž ve Waikru, které se od nás zúčastnili Matěj Šimůnek a Tobiáš Barták – oba získali krásné bronzové medaile.

Rád bych závěrem poděkoval všem klukům za jejich poctivé a vytrvalé výkony, nasazení a samotné boje – dali do toho vše. Dále, bych pak chtěl poděkovat slečně překladatelce a manažerce Lence Šimůnkové a sekundantům Lukáši Jílkovi a Michalu Gubovi,“ upřesnil Ladislav Horejš.

ZE SPORTU

Mé srdečné poděkování patří i vedení C.M.T.A.,které pro nás zařídilo všechny formality, a zajistila hladký průběh našeho tureckého pobytu,“ doplnil závěrem Ladislav Horejš.

(-red.)

Komentáře