Pozvánka na páteční zápas FK Teplice VS FK Mladá Boleslav. Foto: FK TEPLICE / official.

Teplice – Nezvykle už v pátek v podvečer se na Stínadlech bude hrát prvoligový fotbal. Od 18 hodin čeká Skláře měření sil s Mladou Boleslaví, která ještě zdaleka nemá jistou záchranu. Tepličtí chtějí potvrdit tři body z Liberce, kde vítězství dobyli v poslední desetiminutovce.

Středočeši zažili bídný podzim. Na jaře podávají zlepšené výkony, vyhrát dokázali v Plzni i v Brně; celkově mají na hřištích soupeřů poměrně dobrou bilanci, v lize jsou ve venkovní tabulce pát.

„Bolka“ aktuálně čtyři zápasy v řadě neprohrála, naposledy, remizovala doma 1:1 s rozjetým Jabloncem. O výhru přišla tři minuty před koncem utkání. „Z pohledu celého zápasu je dělba bodů spravedlivá. Nepodali jsme dobrý výkon. Možná nejhorší za mého působení. Ale má to příčinu a to je soupeř, který byl hodně kvalitní. Z pohledu toho, že jsme hráli s lídrem jarní tabulky, je ten bod dobrý,“ konstatoval trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber po utkání s Jabloncem.

Co si o modro-bílém klubu myslí Jakub Diviš, brankář Teplic, který na Stínadla přišel právě z Mladé Boleslavi?Sleduji, jak se jí daří. Kluci se po těch podzimních výkonech zvedli. Tvoří se tam nový mančaft, mladý tým. Boleslav má určitě vzestupnou formu, takže nás čeká nebezpečné mužstvo, nebude to nic lehkého. Musíme se připravit na sto procent a pak vyhrát,“ velí brankářská jednička Teplic.

Na podzim žlutomodří remizovali ve městě automobilů 2:2, vyrovnávající branku dával v samém závěru Tomáš Vondrášek. V brance už tehdy stál Diviš. „Tehdy jsem emoce zvládl dobře. Myslím, že teď už to pro mě nebude tak strašně horký, ale pořád to bude prestižní zápas, vždyť jsem v Mladé Boleslavi nějakou dobu strávil. V konečném důsledků se ale pořád hraje o tři ligové body, je to zápas jako každý jiný.“

Pozvánka na páteční fotbalový zápas FK Teplice VS FK Mladá Boleslav. Foto: FK TEPLICE / official.

Nejlepším střelcem Teplic je osmigólový David Vaněček, za Mladou Boleslav dává nejčastěji góly Golgol Mebrahtu, na svém kontě jich má šest.


PSALI JSME: V sobotu přijede do Teplic Zlín


Teplice hrály s Mladou Boleslaví v nejvyšší soutěži celkem 27 zápasů. Svého soka porazily sedmkrát, Boleslav vyhrála jedenáctkrát. Zbývající duely skončily remízou. Nejraději se v Teplicích vzpomíná na vzájemné utkání z jara 2015, kdy Skláři zvítězili 5:0! Nejvíce branek pak padlo na podzim téhož roku, kdy „Bolka“ vyhrála 4:3. Na podzim 2014 vyhráli Středočeši nejvýraznějším rozdílem, doma dali Severočechům tři góly, žádný nedostali.

FK Teplice ,
sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE