LH24 odstartovala! Foto: #lh24.cz, official site

Ostravice – S úderem desáté hodiny vyrazila tisícovka závodníků z areálu Na Pile v Ostravici vstříc prvnímu výšlapu na královnu Moravskoslezských Beskyd. Osmý ročník RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE (LH24) odstartoval. 

Letos máme krásné podmínky, navezli jsme na Lysou horu dva a půl metru sněhu,“ vykreslil po svém aktuální podmínky v Beskydech hlavní organizátor LH R24 Libor Uher těsně před startem. Přeji všem, ať si každý závod užije a udělá si výkon, na který má,“ řekl před WOOD ARENOU v Ostravici.

Na slavnostním zahájení RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2019 nechyběl také Jakub Janda, poslanec a jeden z nejlepších skokanů na lyžích v historii České republiky. „Všechny vás obdivuji, já bych asi nevyšel ani jedno kolo,“ přiznal se před natěšenými závodníky. Na start letošního ročníku LH24 se postavila také Pavlína Stankayová, starostka obce Ostravice, kde extrémní závod probíhá. „Jsem ráda, že se tento závod koná v Ostravici, obec tyto aktivity vždy velmi ráda podpoří. Přeji vám všem hodně fyzických a zejména psychických sil a samozřejmě žádné zranění. Užijte si to,“ pronesla.

Podmínky, ke zdolávání téměř 12 kilometrového okruhu mají závodníci ukázkově zimní. Na vrcholu Lysé hory je osm pod nulou, vydatně sněží a podle předpovědi má i nadále. Před půl dvanáctou první nejrychlejší sportovci proběhli závodní depo na hotelu Sepetná, kde pro všechny účastníky organizátoři LH24 připravili nové komfortnější zázemí.

Průběžné aktuální výsledky i zprávy je možné sledovat na webu závodu www.lh24.cz a na facebookovém profilu @lysahora24. Do LH24 2019 vyrazilo do štafety 210 dvojic a 635 jednotlivců.

Za celý tým LH24,
Adam Knesl – tiskový mluvčí závodu
& redakce ZpravyExtra.cz

Komentáře