BRNO / Kamil Vašíček je čtyřnásobný mistr České republiky v paralympijském sportu zvaném Boccia, což je obdoba hry pétanque pro tělesně postižené a má velkou šanci se dostat na Paralympiádu v Rio de Janeiru 2016. Zahraniční výjezdy jsou finančně nákladné také z důvodu asistence, kterou Kamil při reprezentaci České republiky a Blanska potřebuje. Finanční prostředky shání přes crowdfundingový portál www.hithit.com, přes Nadační fond Veronika a pořádáním exhibičních akcí.

Kamil Vašíček dříve závodně lyžoval, po úraze na motorce, který se mu stal před jedenácti lety, je ochrnutý a svůj invalidní vozík ovládá pouze pohyby hlavou. Našel si však sport, ve kterém se postupem času stal špičkou a již čtyřikrát po sobě obhájil titul mistra České republiky. Dnes má velké ambice zúčastnit se paralympiády v Rio de Janeiru 2016.

„Pro to, abych se dostal mezi nejlepších 16 hráčů na světě a zajistil si tak účast na paralympiádě v Riu, potřebuji absolvovat ještě dva kvalifikační zahraniční turnaje, které se před paralympiádou konají. Na každý kvalifikační turnaj sháníme zhruba 150 tis Kč s tím, že malou část, zhruba 1/4 pokryje Česká federace Spastic Handicap a zbytek si musím sehnat sám. Na cestách mě doprovází asistentka, která mi asistuje při hře a tatínek, který mi pomáhá v běžných věcech.“

Společně s přáteli Kamil zorganizoval exhibiční akce pod heslem „Kamil na paralympiádu“, kde budou pod záštitou Nadačního fondu Veronika prodávat trička „Podporuji Kamila“. Veškeré výdělky pak samozřejmě půjdou na Kamilovu reprezentaci.

Kde nás potkáte?

  • V sobotu 5. září na akci Blanenský Golem – zde můžete přispět nákupem triček a dárkových předmětů
  • V sobotu 12. září na akci Blanenská desítka – kde kromě prodeje reklamních předmětů společně s Kamilem poběžíme v modrých tričkách „Podporuji Kamila“ v rámci hlavního závodu exhibiční běh na 1500 m. Závod odstartuje v 15:00 hod a přidat se může každý.
  • V sobotu 24. října na akci Půlmaraton Moravským krasem – kde se k nám opět můžete přidat na krátký běh s Kamilem.

Jak přispět?

  • Nákupem trička nebo dárkových předmětů na akci
  • Libovolným příspěvkem na Kamilův účet v Nadačním fondu Veronika – Číslo účtu: 228743425/0300, Variabilní symbol: 150701
  • Příspěvkem s odměnou na webu hithit.cz (září – polovina října 2015)
Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ