Sdílejte
Krasobruslařka Alina Zagitovová. Foto: © Sputnik/ Alexandr Vilf

Pchjončchang – Krasobruslařka Alina Zagitovová přinesla Rusku první zlato na Olympiádě v Pchjončchangu. Zvítězila v soutěži žen. Jevgenija Medvěděvová získala stříbro.

Zagitovová, jíž bude v květnu 16 let, dostala za krátkou a volnou jízdu celkem 239,57 bodu — o 1,31 bodu více, než Medvěděvová (238,26). Krasobruslařky dostaly stejné hodnocení za volnou jízdu (156,56). Třetí se stala Kanaďanka Kaetlyn Osmondová (231,02).

Další ruská olympijská sportovkyně Maria Sotskovová skončila na osmém místě — 198,10.

Ruští sportovci dostali na Olympiádě v Pchjongčchangu jednu zlatou, pět stříbrných a osm bronzových medailí. Jsou na 15. místě v medailovém pořadí zemí.

Olympiáda v Pchjongčchangu: Ruští hokejisté zvítězili nad Čechy a poprvé za 20 let postoupili do finále Olympiády