Český fotbal zažívá světlé okamžiky a může být pyšný! Liberec i Plzeň postoupily do Evropské ligy, aniž by inkasovaly jediný gól!

Bouřlivé fanoušky Hajduku zpražil Šural!

Slovan přijel do Splitu s optimistickým výsledkem úvodního duelu 1:0 a dělal vše proto, aby své vítězství obhájil. Atmosféra slibovala napínavý zápas a přes 35 tisíc fanoušků vytvořilo neuvěřitelnou atmosféru a choreo. Lépe do zápasu vstoupili hosté, postupnou kombinací se dostávali až do pokutového území Hajduku. Jejich úsilí bylo ve 22. minutě zpečetěno. Herolind Shala našel centrem Josefa Šurala a ten bez kompromisně napálil míč pod břevno. I přesto, že Hajduk začal být aktivnější a snažil se stáhnout náskok soupeře, neměl šanci. Obrana Slovanu se vracela a důsledně chorvatské fotbalisty připravovala o míč. Excelovali hlavně Hovorka s Pokorným.

Ve druhém poločase byl Liberec spíše pasivní. V 64. minutě nastal velmi sporný okamžik, když Vlašić pravděpodobně trefil ruku Hovorky. Penalta ovšem odpískána nebyla. Hajduk měl obrovskou příležitost v samotném závěru utkání. Nepřesně rozehrál Fleišman a velmi tím pomohl Roguljićovi, který vypálil a trefil břevno! Branka Slovanu se zakymácela, ale pokořena nebyla. Během zápasu se také velmi žlutilo. Rozhodčí rozdal celkem 7 žlutých karet. Slovan vyhrál nad Hajdukem 1:0 a s jednogólovým náskokem z domácí půdy zaslouženě postupuje do základní skupiny Evropské ligy.

Vlastní gól a parádní střela Ďuriše!

Plzeň přijela do Srbska s pohodlným tříbrankovým náskokem. Zápas začal ve velmi rychlém tempu a k míči se dostávala především Vojvodina. Obrana Plzně je ale nepustila do žádné vážnější akce. Až v 18. minutě se branka gólmana Kozáčika zachvěla pod střelou Ivaniće. Ten naštěstí trefil pouze tyč. A jak se říká: nedáš – dostaneš. V 19. minutě Limberský centroval před bránu, kde brankář domácích Žakula míč stihl vyrazit před sebe, ovšem velmi nešťastně. Obránce Djuri si dal vlastní gól. Viktoriáni s čtyřbrankovým náskokem hráli s klidem a hnali se dopředu. Konec poločasu byl velmi neklidný, plzeňští ale vše zvládli a do šatny šli s uspokojivým výsledkem.

Po přestávce měla Plzeň jasný cíl: přidat další gól a rozhodnout utkání. Ač bylo prvních 15 minut ve znamení nahoru – dolu, nakonec se viktoriánům přeci jen skórovat podařilo. Po skvělé přihrávce od Kopice překonal brankáře Žakulu Michal Ďuriš. Vojvodina by v této chvíli musela vstřelit 6 branek. Plzeň si byla stavu vědoma a nikam nespěchala. Utkání dohrála za stavu 0:2 a zajistila si postup do základní skupiny Evropské ligy.

Hajduk Split – Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Góly: 23´ Šural
Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares
Žluté karty: Milič – Delarge, Šural, Koubek, Sackey, Pavelka, Pokorný
Počet diváků: 32 021

Vojvodina Novi Sad – Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Góly: 19´ Djurič (vlastní), 60´ Ďuriš
Rozhodčí: Kukulakis – Grevenis, Kurompyliová
Žluté karty: Djurič, Pekarič – Vůch, Limberský
Počet diváků:

Český fotbal bude mít poprvé v Evropské lize hned tři zástupce – Spartu, Liberec a Plzeň. Každý klub si za postup vydělal 65 milionů. Soupeře pro podzimní utkání Evropské ligy se dozví v pátek od 13:00 při losování v Monaku.