© Sputnik/ Anton Denisov

Pchjongčchang – ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2018 – Ruský sportovec je podezříván z toho, že na ZOH v Pchjongčchangu porušil antidopingová pravidla, uvedl mluvčí týmu olympijských sportovců z Ruska Konstantin Vybornov.

Dnes štáb naší delegace dostal od MOV oficiální oznámení o možném porušení antidopingových pravidel. Neuvedeme jméno sportovce nebo sportovkyně a ani disciplínu, ve které závodí, dokud nebude ověřen vzorek B, k čemuž má dojít během 24 hodin,“ prohlásil Vybornov.

Média před tím v neděli psala o tom, že ve vzorku bronzového medailisty olympijských her v Pchjongčchangu, ruského hráče curlingu Alexandra Krušelnického, našli meldonium. Sám sportovec agentuře RIA Novosti sdělil, že „o tom nic neví“.


PSALI JSME: Ovečkina trollili za absenci na Olympiádě


Později v Mezinárodní curlingové federaci (WCF) prohlásili, že vědí o těchto publikacích. „Víme o těchto informacích, jež se objevily v médiích. Zatím však bohužel nejsme oprávněni nic komentovat. Nemůžeme nic potvrdit ani vyvrátit. Jakmile se situace vyjasní, budeme připraveni poskytnout k tomu náš komentář,“ uvedli v tiskové službě WCF.

Krušelnický a Anastasija Bryzgalovová získali stříbro na zimních olympijských hrách 2018v soutěži smíšených dvojic.

cz.sputniknews.com,
 (red.)

BEZ KOMENTÁŘE