Hokejisté. Foto: © Sputnik / Vladimir Astapkovich

Česko / Rusko (Moskva) – Čeští hokejisté v Moskvě doplatili na nedisciplinovanost, ze které vyplynul i tlak Rusů. Rusové získali pevnou půdu pod nohami a Čechy k ničemu nepouštěli. Po druhé třetina zůstávala jediná nezodpovězená otázka, jaký příděl si Češi odvezou. Nakonec Rusové zvítězili 7:2.

Český národní tým po úvodním vítězství proti Finsku čekal druhý zápas na turnaji Channel One Cup v Moskvě.

Čeští hokejisté do zápasu nevstoupili šťastně, po krátkém úvodním tlaku Rusů český tým hrál v šesti a nabídl Rusku první smrtící zbraň. Ve. 3 minutě šli Češi do čtyřech a Rusové dvě vteřiny před koncem početní výhody vstřelili úvodní gól zápasu. V čase 4:26 otevřel skóre domácí obránce Tokranov. Češi se ale nečekaně rychle oklepali a už po 32 vteřinách dokázali vyrovnat. V čase 5:08 se prosadil Dominik Kubalík.

Čechům však první přesilovkový gól Rusů nestačil. Po sedmi minutách hry si Rusko opět zahrálo přesilovku, kterou v čase 7:48 střelou z levého kruhu využil Prochorkin. Následnou přesilovku Ruska se českému týmu nakonec podařilo ubránit, stejně jako Rusové zvládli přesilovku Čechů, která však byla bez jediné šance. Další těžká chvíle pro Čechy přišla v čase 17:27, kdy byl český hráč opět vyloučen, Rusové si ale zahráli dokonce přesilovku pět proti třem, ve které se výborným zákrokem zaskvěl Dominik Furch. První třetinu Rusové vyhráli 2:1, když těžili hlavně z nedisciplinovanosti Česka, které si připsalo pět faulů.

Češi na začátku druhé třetiny ubránili 36 sekund v oslabení. A bránili se celou druhou třetinu, kdy se na ně z ruské strany valil jeden útok za druhým. A čeští hokejisté pokračovali ve své nedisciplinovanosti a neschopnosti ve hře dopředu.