Na snímku Petra Kvitová. Foto: Twitter.com / @Petra_Kvitova

Česko – Petra Kvitová své semifinále na Australian Open zvládla a Američanku Danielle Collinsovou porazila ve dvou setech 7:6 a 6:0. Karolína Plíšková své semifinále rozjela pomaleji, s Japonkou Naomi Osakovou prohrála první set 6:2, druhý Češka vyhrála 6:4, ale Plíšková nakonec padla. Přesto v Austrálii uvidíme dvě Češky ve finále!

Kvitová s Collinsovou začaly svůj zápas pro oko diváka velmi nudně, obě se dopouštěly nevynucených chyb. Oběma asi uškodilo obrovské horko na kurtu, zápas se hrál ve 38 stupních! Po zatažení střechy začala dominovat česká hráčka a první set získala v tiebreaku.

Ve druhém setu se do Austrálie vrátila Kvitová, jak ji známe z celé letošní sezóny. Američance Collinsové za 32 minut nadělila kanára a slavila postup do finále Australian Open! Zápas vyhrála 7:6 a 6:0. V roce 2019 má Kvitová impozantní statistiky, ze 13 zápasů jich vyhrála hned 12! Navíc drží jedenáctizápasovou šňůru vítězství…

Karolína Plíšková nastoupila na kurt po Petře Kvitové. Po včerejší výhře nad Williamsovou se česká hráčka rozjížděla pomaleji. S Japonkou Naomi Osakovou prohrála první set 2:6. Plíšková si v prvním setu servisem moc nepomohla, například nezahrála jediné eso.

Druhý set zpočátku nevypadal o moc lépe, nakonec ale Plíšková opět zabojovala a urvala vítězství ve druhém setu 6:4. Ve třetím setu Plíšková opět ztratila své podání a nakonec s Japonkou Naomi Osakovou prohrála 4:6. České finále tak v Austrálii neuvidíme.

Mezitím, co celý český národ sledoval počínání dvou hlavních hvězd, ve smíšené čtyřhře se do finále probojovala i Barbora Krejčíková, která se svým parťákem Američanem Rajeevem Ramem porazila pár Maria Jose Martinez Sanchez a Neal Skupski 2:0 na sety.

Petra Kvitová si to v sobotu ve finále rozdá s Japonkou Naomi Osakovou.

Petru Kvitovou čeká třetí grandslamové finále v kariéře, dvakrát si poslední zápas na turnaji zahrála na Wimbledonu (2011, 2014) a vždy to bylo vítězně. Rodačka z Fulneku velké zápasy zvládá a v sobotu na kurt nastoupí v roli favoritky.