Představování nových monopostů je v plném proudu. Jako první představil svůj vůz tým McLaren a to stylově v historickém duchu. Již po 23 letech bude jejich šípy pohánět motor Honda. U konkurenčního Ferrari získali Vettela s novým motorem Honda a navrátilcem z Ferrari Fernandem Alonsem.

S motory Honda výtězili v 80. a 90. letech Ayrton Senna a Alan Prost. Letos se o to bude pokoušet společně s Alonsem brit Jenson Button.

Ale ani v Marranelu nezůstali pozadu. SF-15-T ponese jako své označení monoposty italské stáje Scuderia Ferrari. Pro letošní seznónu získala stáj se spínajícím se koníkem ve znaku 4 násobného mistra světa Sebastiana Vettla, který předchozí sezonu strávil v Red Bullu. Týmovým kolegou mu letos bude Kimi Räikkönen.

Vůbec nejhorší sezónu má zasebou tým Sauber. Letos se chce tým zaměřit na stabilitu brzdového systému, výkon v pomalých zatáčkach a samozřejmě v neposlední řadě na snížení hmotnosti. Letošní monopost Sauberu ponese označení C34. V loňském roce poprvé za 22 let nedosáhl Sauber na body.

Letošní sezóna odstartuje Grand Prix Austrálie 15. března ze které Vám ZprávyExtra.cz připravý samozřejmě reportáž.

Komentáře