Na snímku Petra Kvitová. Foto: Twitter.com / @Petra_Kvitova

Svět – Kvitová nezvítězila v mezinárodním turnaji Wimbledon a tím se jí nepodařilo získat titul legendy českého ženského tenisu. Dnes teniska prohrála a nechala si tak utéct svou třetí grandslamovou trofej. Stejně tak získá jen polovinu finanční odměny než samotná vítězka.

Dnes se konal nejslavnější a nejstarší tenisový turnaj Wimbledon Australian Open o největší grandslamovou trofej. V Melbourne se česká teniska utkala s Japonkou Naomi Ósakavou. Kvitová prohrála ve finále tenisového Australian Open v Melbourne s Japonkou Naomi Ösakaovou 6:7 (2), 7:5, 4:6.

Během svého velkého dne se osmadvacetiletá Petra Kvitová bohužel nestala historickou legendou tenisu. I přesto si ale odnesla odměnu v hodnotě 33 milionů korun českých. Japonka dostala o polovinu více.

Před sobotním zápasem proti Japonce Ósakaové Kvitová prohlásila, že jí záleží spíše na trofeji než na penězích:

Já tenhle sport prostě miluju! A ještě víc jsem si to uvědomila po tom přepadení (…) Peníze jsou příjemné, ale mně jde přece o trofeje,“ uvedl portál isport.blesk.cz.

Australian Open Kvitová vyhrála jako třetí česká rodačka v historii. Dvakrát na turnaji kralovala Hana Mandlíková, Martina Navrátilová uspěla dokonce třikrát, ale už jako Američanka. Kvitová dostala několikrát sportovní cenu Zlatý kanár a v roce 2018 získala Státní vyznamenání — Medaili Za zásluhy I. stupně.