ME ve veslování v Račicích. Autor: Jakub Kohout / redakce

Dvě zlata a jeden bronz. Tak si vedli čeští reprezentanti na ME v Račicích. Jak se umístili další čeští svěřenci?

Ondřej Synek, od kterého se na domácím Mistroství Evropy ve veslování čekalo nejvíc, ze všech českých svěřenců, si nakonec dojel pro zlato. V prvním kilometru ujel všem svým protivníkům a pak už si jen držel náskok. Druhého Damira Martina, obhájce titulu Mistra Evropy, předjel o necelé dvě sekundy. Synek si tak vybojoval již svůj čtvrtý titul Mistra Evropy (předtím 2010, 2013 a 2014).

ME ve veslování v Račicích. Autor: Jakub Kohout / redakce

Dvojskif žen – Antošová a Fleissnerová si dojely také pro nejcennější kov. Na prvním kilometru se držely na medailových pozicích. V druhém kilometru se ale odtrhly od Nizozemek a Italek a dojely si pro zlato.

ČTĚTE TAKÉ. AKTUÁLNĚ ZE SPORTU: „Guma“ Jiří Šlégr dnes slaví 46.narozeniny

Pro bronz si dojela čtyřka bez kormidelníka lehkých vah – Kopáč, Vetešník, Viktora, Hájek. Na první Rusko a druhou Itálii ztratila 6 sekund, ale před čtvrtým Tureckem si náskok udržela o 8 sekund.

Nesmíme ale zapomenout i na ty, kteří se sice neumístili na stupních vítězů, ale bojovali a hrdě reprezentovali Českou republiku. O 2 sekundy utekl bronz dvojce bez kormidelníka – Helešic, Podrazil. Mužský dvojskif lehkých vah si dojel pro první místo ve finále B.

Autor: 
Jakub Kohout

Komentáře