LE MANS / Ve slavném závodu 24 hodin Le Mans se často na startovní listině objevují známá jména pilotů Formule 1. Letos to bude německý pilot Nico Hülkenberg. Porsche má spadeno i na Alonsa.

Nico Hülkenberg, německý pilot týmu F1 Force India má v kapse start na letošním ročníku slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Porsche potvrdilo že bude startovat ve třetím voze LMP1 Porsche 919. První zkušenosti s vozem Porsche by měl Hülkenberg získat v průběhu května kdy jsou v plánu testovací jízdy.

Hülkenberg bude tak v týmu s dalším pilotem F1 Markem Webberem který akorát bude mít jiný vůz. Další dva piloty kteří pojedou společně Hülkenbergem se Porsche teprve chystá oznámit. Spekuluje se i o tom že Porsche vyjednává s týmem McLaren o uvolnění Fernanda Alonsa na 24 hodin Le Mans. Alonso je stále po nedělní nehodě při testování v Barceloně v nemocnici. Podle tiskové Zprávy McLarenu nebylo zjištěno žádné zranění a tým vylučuje chybu techniky ztrátu přítlaku nebo dokonce to, že by Alonso dostal zásah elektrickým proudem. Před nárazem Alonso plně brzdil, což by v bezvědomí nebylo možné. Tým chce Alonsovi dát čas na plné zotavení.

Závod Le Mans je v plánu na 13. a 14. června 2015 před Grand Prix Rakouska F1. Redaktorský tým serveru ZprávyExtra.cz pro Vás z toho to závodu bude mít reportáž!

Komentáře