Fotbalisté. Foto: © Sputnik / Александр Гальперин

Česko – Na fotbalisty Slavie v mrazivý večer čekala těžká šichta. Do Edenu přijel ruský Zenit Petrohrad a slávisté k postupu potřebovali minimálně bod! A podařilo se… Česká republika bude mít v Evropské lize na jaře dva týmy! Slávisté postupují po výhře 2:0 ze druhého místa ze skupiny!

Aby se slávisté nemuseli o svůj postup obávat a čekat na výsledek druhého zápasu, potřebovali se Zenitem získat alespoň bod! A už od začátku prvního poločasu se do toho pustili a šli si za svými body. Aktivní hrou Zenit převážně přehrávali a za svoji aktivitu byli odměněni ve 32. minutě, kdy slávistickou obec rozjásal Jaroslav Zmrhal. To však od červenobílých nebylo vše! Ve 41. minutě si míč vzal Miroslav Stoch a krásnou střelou o tyč poslal slávisty do dvojbrankového vedení. Slávisté tak první poločas vyhráli 2:0.

Do druhého poločasu červenobílí vstoupili opatrněji a snažili se kontrolovat balón. Petrohrad do druhého poločasu nastoupil se dvěma změnami a bylo to na jeho hře znát, i hosté si vypracovali své šance, ale žádná z nich se neujala. Po několika nevyužitých šancí se skóre už nezměnilo a SK Slavie Praha zaslouženě vyhrála 2:0.

Slávistům se tak podařilo uzavřít úspěšný podzim a postoupili do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy, když ve skupině obsadili druhé místo s deseti body. Skupinu vyhrál favorizovaný Zenit Petrohrad.

Do jarní fáze Evropské ligy už se včera probojovala i Viktoria Plzeň, která na svém stadionu porazila italský AS Řím 2:1.

KONEC | Slavia – Zenit 2:0Sešívaní si Evropskou ligu zahrají i na jaře! Zenit v Edenu přehráli 2:0 a ve skupině C jim patří druhé místo!

Zveřejnil(a) SK Slavia Praha dne Čtvrtek 13. prosinec 2018

Poslední zápas v Evropské lize si dnes odbyl i Jablonec. Na hřišti favorizovaného Dynama Kyjev se jabloneckým podařilo vyhrát 1:0 a rozloučit se s pohárovou Evropou vítězstvím.

Losování vyřazovací části Evropské ligy proběhne v pondělí 17. prosince.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE