Česká fotbalová reprezentace má již postup na Mistrovství Evropy 2016 jistý. Poslední dva zápasy proti Turecku a Nizozemsku bere pouze jako zkoušku kádru. Co si Pavel Vrba přichystal?

10. října si A-tým zahraje na domácí půdě proti rivalovi z Turecka a 13. října se představí v Nizozemsku. A protože vstupenku na EURO máme již jistou, Pavel Vrba může dát šanci hráčům, kteří doposud neměli tolik prostoru na to ukázat, co v nich je. Tento fakt nic nemění na tom, že by se česká reprezentace měla snažit o co nejlepší výsledky. Zajistila by si tak lepší výchozí pozici pro losování základních skupin.

Šanci v jednom ze zápasů dostane brankářská dvojka Tomáš Vaclík. Pro něj je velmi těžké se v brance prosadit, jelikož reprezentační jedničkou i nadále zůstává Petr Čech. Tomáš Vaclík odešel ze Sparty do švýcarské Basileje, kde pravidelně nastupuje do základní sestavy. V sezóně 2014/2015 dokonce s Basilejí získal ligový titul! „V éře Petra Čecha je to pro brankáře hodně těžké. On je světová extra klasa. Nám gólmanům je jasné, že starty v reprezentačním dresu moc přibývat nebudou. Každý zápas je odměnou, moc si příležitosti vážím. Uvidíme, kam se v kariéře ve statistice dostanu. Při stávajícím průměru vychází můj další start po mistrovství Evropy,“ přiznává s úsměvem Vaclík.

Díky zranění Maria Holka dostane šanci i mladý bek Tomáš Kalas. Kalas v současné době hraje v Anglii za Middlesbrough, které bojuje v druhé nejvyšší anglické lize. Jelikož má Tomáš za reprezentaci pouze jediný start, bude to pro něj skvělá příležitost ukázat své kvality.

Velmi dobrou formu má v současné chvíli i Tomáš Necid, který pomohl svému Bursasporu v posledním zápase turecké ligy k vítězství a zazářil hattrickem! V útoku má Pavel Vrba opravdu z čeho vybírat. K Necidovi má na výběr Milana Škodu, který se v současné chvíli pyšní skvělou střeleckou formou a Davida Lafatu, který patři k stabilním oporám Sparty, a skoro v každém utkání skóruje a rozhoduje zápas.

Kompletní nominace hráčů na dvojzápas s Tureckem a Nizozemskem

Brankáři:
Petr Čech, Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek

Obránci:
Theodor Gebre Selassie , Pavel Kadeřábek, Václav Procházka, Mario Holek, Michal Kadlec, Marek Suchý, Filip Novák

Záložníci:
Bořek Dočkal, Jiří Skalák, Vladimír Darida, Josef Šural, Milan Petržela, David Pavelka, Jaroslav Plašil, Ladislav Krejčí

Útočníci:
David Lafata, Tomáš Necid, Milan Škoda

Turecko se bude s Nizozemskem prát o místo v baráži, proto nemůžeme očekávat, že by to byly lehké zápasy. Naopak, Turecko i Nizozemsko budou hrát o vše a pro českou fotbalovou reprezentaci je to skvělá příležitost, jak prověřit své síly na nadcházející Mistrovství Evropy.

Komentáře