© Sputnik / Григорий Сысоев

Rusko – Ruská fotbalová pohádka skončila ve čtvrtfinále. Zápas proti Chorvatsku musely rozhodnout penalty, ve kterých bylo tentokrát šťastnější Chorvatsko. Ruští fotbalisté se v posledním čtvrtfinále MS 2018 v Soči postavili Chorvatsku. Úspěch nakonec nebyl daleko.

Skóre zápasu v 31. minutě otevřel domácí Čeryšev, který neuvěřitelnou střelou z dálky nedal chorvatskému brankáři šanci. Ve 39. minutě po rychlé útočné akci vyrovnal chorvatský Kramarič.

Druhý poločas góly nepřinesl a následovalo prodloužení, které si oba týmy vyzkoušely již v osmifinále.

Ve 101. zápase poslal Chorvaty do vedení hlavou Vida. Rusové se nevzdali a dokázali vyrovnat ve 115. minutě. O gól se hlavou postaral Fernandes.

Následovala penaltová loterie. Hned v první sérii selhal domácí Smolov. Ve druhé sérii domácí Akinfejev vychytal Kovačiče a díky proměněnému pokusu Dzagojeva byla série vyrovnaná. Posledním neúspěšným střelcem byl Fernandes, který vůbec netrefil branku. Ostatní střelci se již nemýlili a Chorvaté penalty vyhráli 4:3.

Zápas tedy skončil 3:2 a do semifinále postupuje Chorvatsko.

V semifinále se Francie utká s Belgií. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Anglie a Chorvatsko. Zápasy jsou na programu 10. a 11. července.