Fotbal, FIFA -ilustrační foto. Autor: PixaBay

ČR – 27.května končí sezóna ePojisteni.cz ligy. Po 30 kolech snažení se z titulu těší tým Slávie. Do Evropské ligy se kvalifikovala Mladá Boleslav.

PSALI JSME: Fotbalová sezóna končí, hraje se o titul a o evropské poháry

Fotbalová sezóna je za námi. Aktuálně 2 nejšťastnější týmy této ligy jsou Slávie a Mladá Boleslav. A 2 aktuálně nejsmutnějšími Plzeň a Teplice. Plzni utekl titul o 2 body, Teplicím kvalifikace do Evropské ligy o jeden.

Slávie, pokud chtěla mít titul jistý, musela dnešní zápas proti Brnu vyhrát. Bylo to na ní také celou první polovinu utkání vidět. Tlačila se dopředu a chtěla si vytvořit brankový náskok, což se jí taky povedlo a první poločas vyhrála 2:0. V druhém poločase přidala další 2 góly a tak si došla pro titul. Plzni, která se před domácím obecenstvem snažila vyhrát, bylo tedy nakonec vítězství 2:0 proti Jihlavě k ničemu.

Mladá Boleslav sice dnes prohrála na půdě Liberce 0:4, ale i tak si zahraje Evropskou ligu. Teplice hrály s Duklou do 94. minuty vyrovnaně – 0:0. V poslední minutě se však trefil Preisler, který konečný stav upravil na 1:0 pro Duklu. Teplicím to ale mohlo být stejně jedno. Na kvalifikaci do Evropské ligy potřebovaly tento zápas vyhrát.

Kdyby se tak stalo, skončily by na 4. místě místo Boleslavy a zahrály by si Evropskou ligu.

Autor: Jakub Kohout