TEPLICE / A je to tady! Okamžik, na který všichni příznivci českého fotbalu dlouho čekali, se odehrál  v pátek 14. srpna na teplických Stínadlech. Po bezmála 73 zápasech, kdy se proti Plzni nekopaly penalty, v pátek tuto šňůru ukončil rozhodčí Hrubeš.

V úvodu 4. kola fotbalové Synot ligy se střetli hráči Teplic s favority z Plzně. Do utkání oba celky nastoupily velmi aktivně. První gól zápasu mohl padnout již v 16. minutě, kdy se k míči dostal obránce Lüftner a přidělal brankáři Kozáčíkovi spoustu problémů. Teplice na několik minut úplně převzaly kontrolu nad míčem a aktivně se prosazovaly. Jejich tažení ovšem přerušil ve 34. minutě plzeňský obránce Jan Baránek, který po standardce Vaňka přesně hlavičkoval. Míč se ocitl za zády brankáře domácích Tomáše Grigara a Plzeň se ujala vedení. Těsně před koncem druhého poločasu přidal druhou branku Jan Kopic, který přesně zakončoval na vzdálenější tyč. Favorizovaná Plzeň tak potvrdila svojí sílu a do druhého poločasu šla s dvougólovým náskokem.

Ruka, penalta! Rozhodčí neváhal

Ve 48. minutě všichni fotbaloví nadšenci nevěřili vlastním očím. Po tom, co Roman Hubník odehrál rukou, rozhodčí odpískal penaltu. Ukončil tak sérii zápasů, kdy se proti viktoriánům penalta nekopala. Tento fakt již velmi burcoval fanoušky ostatních fotbalových klubů, obzvlášť po několika sporných momentech. To číslo je až neuvěřitelné – 73 zápasů bez pokutového kopu! Nyní ale vše bylo jinak. Tohoto úkolu se ujal Martin Fillo. Byl to pro něj velmi zajímavý okamžik, jelikož je aktuálně se 4 góly na čele tabulky ligových střelců a do Teplic přestoupil právě z Plzně. Jeho střela se sice odrazila od tyčky, ale v bráně i přesto skončila. Teplice tak snížily skóre na 1:2. Po celé této akci vypadla na stadionu světla a zápas byl na minutu přerušen. Po opětovném zahájení zápasu převzaly iniciativu Teplice. Počasí bylo ovšem proti. Zápas znepříjemňovala bouřka a kroupy a uvažovalo se o dalším přerušení hry. Pořádně to vřelo i na tribunách. Rozhodčí ale nechal hru plynout a až v samotném závěru druhého poločasu padl další gól. Po rohovém kopu našel míč Michael Lüftner a hlavou zařídil Teplicím remízu 2:2.

Aktuální pořadí v tabulce budeme znát až po následujícím duelu mezi Mladou Boleslaví a pražskou Spartou.