Po skvělých výkonech v Evropské lize české trio nezaváhalo ani v nejvyšší domácí soutěži. Po 9. kole Synot ligy tak čelo tabulky zůstává stále stejné. O skóre vede Sparta před Plzní a na paty jim šlape Liberec.

Sparta nastupovala do zápasu se Slováckem jako jasný vítěz. Letenští byli plní optimismu po výhře v Evropské lize, kde porazili 2:0 APOEL Nikósie a připsali si důležité 3 body. O vítězství se zasloužili Fatai a Brabec.
Fatai deklasoval Slovácko!

První zmiňovaný byl i hlavní postav zápasu se Slováckem. Sparta v něm potvrdila roli favorita. Již v 11. minutě se prosadil útočník Fatai, který nejprve trefil tyč, ale při druhém pokusu se již nemýlil a míč skončil za zády brankáře Heči. Sparťanská obrana se po prohraném zápase se Slávií zklidnila a působila jistě a sebevědomě. I brankář Bičík tým opět velmi podržel a zlikvidoval několik příležitostí. Hrálo se většinou na polovině domácích. Ve 38. minutě míč po Frýdkově přihrávce nešťastně tečoval útočník Jaroslav Diviš a vstřelil si vlastní gól.

Ve druhém poločase se hra nikterak nezměnila. Sparta dominovala celému zápasu a nedělala moc zbytečných chyb. Skóre 2:0 pojistil v 72. minutě opět útočník Fatai, kterému skvěle přihrál Bořek Dočkal, a čekala na něj poloprázdná brána. Třešničku na závěr přidal ještě Ladislav Krejčí. V 90. minutě si počkal na centr od Dočkala a hlavou se přesně trefil do brány. Pro Krejčího to byl důležitý gól, jelikož se mu v poslední době moc nedaří. Doufejme, že opět najde svojí formu a začne střílet čím dál víc gólů.

Gólovou přestřelku vyhrála Plzeň!

Plzeň, která v Evropské lize prohrála se španělským Villarrealem a přišla tak o neporazitelnost pod vedením trenéra Krejčího, si chtěla spravit chuť na Jihlavě.

První poločas byl hlavně pod taktovkou viktoriánů. Většinu času se hrálo v pokutovém území soupeře a Plzeň si vytvářela dostatek šancí. Největší z nich byla hlavička Procházky ve 29. minutě. Brankář Hanuš měl co dělat, aby jí vyrazil ven z brány. I přes klidnou hru se ale ani jednomu celku podařilo vstřelit branku a otevřít tak skóre. Za to ve druhém poločase jich padlo rovnou 6!

V 50. minutě započal gólovou parádu Jan Kovařík, který vypálil na bránu. Míč se obrazil od tyče a brankář Hanuš neměl šanci ho vyrazit. Po Kovaříkovi se trefil Michal Ďuriš, když v 61. minutě zůstal osamocený před bránou a po výborné nahrávce od Kovaříka se nemýlil. 2:0 pro Plzeň! To byl přesně ten moment, kdy si Jihlava řekla dost. Hra se okamžitě přenesla na opačnou stranu a jihlavští fotbalisté dělali možné i nemožné pro to, aby míč dopravili do brány. Stalo se tak v 76. minutě po chybě obránce Procházky. Muris Mešanović běžel sám na bránu a Kozáčíkovi nedal šanci. Atmosféra houstla, emocí přibývalo. Plzeň okamžitě odpověděla brankou. 77. minuta patřila Michalu Ďurišovi. Přihrávka, náběh na střed a výborné zakončení. Střela se otřela o tyč a Plzeň rázem vedla znovu o dvě branky – 3:1! Přestože Kozáčík následně vychytal obrovskou příležitost, další už nebyl schopen zkrotit. Milan Mišůn si naběhl na hlavičku a trefil se přesně za záda gólmana. Tuto přestřelku ukončil až v 91. minutě Aidin Mahmutovič a zařídil tak vítězství Plzně nad Jihlavou 4:2.

Nejprve Marseille, poté klokani! Slovan zvítězil i doma.

Po překvapivé a euforické výhře v Evropské lize nad Marseille, čekal na Slovan Liberec celek Bohemians 1905. Hned po úvodním hvizdu bylo jasné, že Liberec je namotivován a plný chuti zvítězit. Začátek byl ovšem velmi nervózní a hned v 5. minutě musel Liberec střídat, když se zranil Sýkora. Když se hra trošku uklidnila, Slovan začal hrát aktivně a útočně. Ve 32. minutě otevřel skóre Milan Kerbr, který po centru Coufala přesně hlavičkoval za záda brankáře Zlámala. O 7 minut později přidal další branku právě Vladimír Coufal. Slovan šel tedy do šaten s dvougólovým náskokem. Klokani toho moc nepředvedli, spíše bránili a do kombinací se moc nedostávali.

Druhý poločas byl takřka výhradně v režii Liberce. V 74. minutě pojistil vedení kapitán David Pavelka. Po odehrání rukou nařídil rozhodčí Jech pokutový kop. Pavelka přesnou střelou do šibenice nezaváhal a Slovan vedl již 3:0! Bohemians dokázali v závěru ještě snížit skóre. V 85. minutě se po centru hlavou přesně trefil Patrik Schick. Byla to ovšem už jen drobná úprava skóre. Liberec vyhrál nad Bohemians 3:1 a i nadále si drží třetí příčku tabulky Synot ligy.

9. kolo přineslo celkem 29 branek!

Sparta Praha – 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Góly: 10´ a 72´ Fatai, 38´ Diviš (vlastní), 89´ Krejčí
Rozhodčí: Kocourek – Kotík, Nádvorník
Žluté karty: Frýdek – Hlúpik
Divácká návštěvnost: 7108

Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 3:1 (2:0)

Góly: 32´ Kerbr, 39´ Coufal, 74´ Pavelka (pen.) – 85´ Schick
Rozhodčí: Jech – J. Paták, Kotalík
Žluté karty: Bakoš – Pauschek, Jindřišek, Mosquera, Šírl
Divácká návštěvnost: 4875

Vysočina Jihlava – Viktoria Plzeň 2:4 (0:0)

Branky: 76´ Mešanovič, 84´ Mišůn – 61´ a 77´ Ďuriš, 50´ Kovařík, 90´+1 Mahmutovič
Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Pilný
Žluté karty: Hanuš, Mešanovič, Dvořák – Kučera