Sdílejte
Fanoušky Sparty musí hlídat policie kvůli jejich nevhodnému chování Zdroj: Krimi-Plzeň.cz

PRAHA / Pražská policie chystá v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním Evropské ligy mezi celky AC Sparta Praha a Schalke 04 bezpečnostní opatření. Zprávy o tom podal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pražská policie chystá bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním Evropské ligy mezi mužstvy AC Sparta Praha a Schalke 04, které se odehraje ve čtvrtek 5. listopadu od 21.05 hodin na letenském stadionu. Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu a speciální pořádkové jednotky. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion bude pro fanoušky otevřený od půl osmé večer.

„Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu na Letné jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a využili v co největší míře městskou hromadnou dopravu. Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy. Celou situaci po skončení zápasu navíc zkomplikuje fakt, že od 23 hodiny bude uzavřen Bubenečský tunel, tedy část tunelového komplexu Blanka,“ uvedl Daněk.

Komentáře