FK Teplice - FK Jablonec, V neděli přijede na Stínadla Jablonec. Autor: fkteplice.cz

Teplice – Po vítězném pohárovém utkání nad Vltavínem se bude v neděli hrát v Teplicích 3. kolo domácí nejvyšší soutěže. Skláři se podruhé v řadě představí na domácím stadionu, do žlutomodré tvrze dorazí Jablonec.

Ten ve středu také hrál domácí pohár, poradil si se Mšenem. V lize ale na rozdíl od Teplic ve druhém pokračování HET ligy zaváhal, na Střelnici ho o všechny body obrala Plzeň, přestože svěřenci kouče Kluckého byli velmi aktivním týmem a minimálně bod si získat zasloužili. Myslím si, že nejsme úplně schopní konkurovat Spartě, Slavii a Plzni, ale moje přání je držet se za touhle silnou trojkou. Samozřejmě stejný cíl budou mít Zlín, Boleslav nebo Teplice,“ prohlásil před sezonou kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.

Tepličtí mají za sebou povedené ligové utkání proti Dukle. Právě na to by proti Jablonci chtěli navázat. „Z těch dvou po sobě jdoucích zápasů chceme udělat co nejvíc bodů. Vím, že dvakrát po sobě vyhrát domácí zápasy je těžké, říká se to, ale my to chceme zlomit!“ tvrdí levý bek Jan Krob.

Jablonečtí v létě nepřivedli do týmu žádné výrazné posily, v týdnu ale získali Stanislava Tecla z pražské Slavie, který v minulosti už na Střelnici působil. „Pořád mají kvalitní hráče, čekám proto vyrovnaný zápas. Musíme navázat na náš poslední výkon proti Dukle,“ ví Krob.

Podle dalšího Honzy v teplickém týmu, Suchana, nebyl Jablonec nikdy lehkým soupeřem. „Doma ale nechceme méně než tři body. Ještě jsem Jablonec neviděl, ale myslím, že na něj bude platit to, co na každého – pohyb, kombinace, centry do vápna, nabídka ve vápně.“

Fotbalisté Teplic se také spoléhají na své fanoušky. „Proti Dukle jsem jich čekal méně, myslel jsem, že budou spíš u Barobry. Jsem moc rád, že dorazili. Teď by se mi líbila na derby návštěva šesti až sedmi tisíc lidí,“ přeje si Krob co nejdůstojnější kulisu.

Zápas FK Teplice – FK Jablonec se hraje až v neděli, výkop je plánovaný na 16 hodin.

Antonín Panenka na pozvání Lyoness fandil Rapidu

Autor/Zdroj:
FK Teplice a.s.

Redakce „ZE“

Komentáře