Pert Fulín v čele závodu cestovních vozů na mosteckém Autodromu, ilustrační foto. Autor archiv Autodrom Most / official

Most – Pražský tým Křenek Motorsport nasadí při závěrečném finále ETCC v Mostě dalšího jezdce, Václava Nimče.

Sedmnáctiletý Nimč v letošní sezóně úspěšně hájí barvy juniorského týmu Křenek Motorsport v Renault Twingo Cupu, kde dojíždí pravidelně pro body za pódiová umístění a potvrzuje své závodnické kořeny. Jeho otec Václav Nimč v minulosti startoval v závodech FIA CEZ a také v ADAC SuperTourenWagen Meisterschaft s vozem Opel Vectra.

V Mostě Nimč usedne do vozu VW Golf TCR německého týmu Steibel Motorsport, který je dlouhodobým partnerem týmu Josefa Křenka. V minulosti již takto startovali ve 24-hodinovém závodě v Dubaji, a nebo ve 12-ti hodinovém Epilogu v Brně.

ČTĚTE TAKÉ: Na mostecký autodrom se sjedou majitelé a fanoušci oblíbených škodovek

„Když k nám Vašek přišel, měl zkušenosti jen ze simulátoru, v autě nikdy před tím nejel. Od začátku ale ukazoval, že má v žilách závodnickou krev a vše zvládal bez problémů. V minulosti jsem pracoval i s jeho otcem a ten patřil k těm nejrychlejším. Vašek jel dosud jen 8 závodů a je možné, že tento krok, přejít již teď na vůz TCR přichází moc brzy.

Já jsem ale o jeho talentu přesvědčen a pevně věřím, že své premiéry zhostí se ctí, řekl při rozhovoru s šéfredaktorem našeho webu Tomášem Rejtkem šéf týmu Pepa Křenek.

Autor: ZprávyExtra
Krajská redakce Brno

Komentáře