Česko – Markétu Davidovou vysoké mrazy v kanadském Canmore nevystrašily a ve zkráceném vytrvalostním závodě si po bezchybné střelbě dojela pro stříbrnou medaili. Přemožitelku našla jen v Norce Tiril Eckhoffové.

Kvůli mrazivému počasí pořadatelé Světového poháru v biatlonu v Canmore museli upravit závodní plán a ženy vyrazily na zkrácený vytrvalostní závod na 12,5 kilometrů.

Markéta Davidová vyrazila se startovním číslem 19 a od úvodní střelecké položky se držela v čele závodu.

Na střeleckých položkách si česká biatlonistka hlídala každou ránu a vyčistila všech 20 terčů. Pomalejší střelbu doháněla během na trati. V rychlosti střelby Davidová skončila uprostřed startovního pole, ale sedmý běžecký čas mladou biatlonistku držel na čele.

Od úvodních metrů bojovala hlavně s Italkou Lisou Vittozziovou, kterou nakonec v cíli překonala o 11 sekund.

CANMORE – MAKULA – INDIVIDUÁL STŘÍBRO

Dobré ráno do Česka! Ke snídani si můžete zakousnout křupavý rozhovor s Markétou Davidovou, která ve Světovém poháru vybojovala další cennou medaili. Hned na pozávodní tiskovce jsme se ptali jaký to byl závod, kde se vzala její střelecká jistota, jak zvládá kruté mrazy a koho by pochválila? Pusťte si…

Zveřejnil(a) Český biatlon dne Čtvrtek 7. února 2019

Markéta Davidová se dalšího vítězství však nedočkala, i přes jednu chybu při střelbě dokázala Norka Tiril Eckoffová skvělým během Češku porazit o deset sekund.

Pro solidní výsledek si dojela i Lucie Charvátová, která se dvěma chybami dojela na 33. místě. Další běžecky nepovedený závod má za sebou Veronika Vítková, která sice na střelnici minula jen jednou, ale skončila 72. Eva Puskarčíková se sedmi chybami na střelnici závod dokončila na 77. místě.

Zkrácený vytrvalostní závod odjeli i muži. Z českých můžu se 12. místem blýskl Tomáš Krupčík. Další z Čechů už zůstali v pole poražených a nebodovali. Michal Krčmář skončil 49., Michal Šlesingr 64. a Adam Václavík 77.

Zítra jsou na pořadu štafety.

Davidová pro Českou republiku získala v Canmore historicky druhé pódiové umístění. V roce 2016 získala v závodu s hromadným startem Gabriela Koukalová třetí místo.

Markéta Davidová zažívá úspěšné období, při poslední etapě Světového poháru v italské Anterselvě vybojovala první vítězství, když vyhrála o necelé dvě vteřiny. Před Davidovou si naposledy český biatlonista připsal vítězství ve Světovém poháru v únoru 2017, kdy se na nejvyšší stupínek postavila Gabriela Koukalová.

ČTĚTE TAKÉ

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře