Americký Bombardér, ilustrační foto. Zdroj: CC0 / U.S. Air Force photo

USA – Strategické velení amerických ozbrojených sil se omluvilo za neúspěšný novoroční vtip. Vojáci na sociálních sítích slíbili, že shodí bombu na náměstí Times Square v New Yorku.

Před Novým rokem se na slavném náměstí koná ceremonie spouštění slavnostního balónu. V tomto roce před ceremonií strategické velení na své oficiální stránce na Twitteru informovalo o připravenosti shodit na Times Square „něco většího“ než novoroční balón. Vojáci připojili ke zprávě videonahrávku letadel B-2 shazujících bomby.

Mnohým uživatelům se vtip nelíbil a zanechali pod zprávou kritické komentáře. Později byla zpráva odstraněna a na jejím místě v mikroblogu se objevil tweet s omluvami.

Náš předchozí novoroční tweet nevyjadřoval naše hodnoty. Omlouváme se. Staráme se o bezpečnost Ameriky a našich spojenců,“ uvádí se ve zprávě.

20. prosince bylo uveřejněno, že američtí vojáci během nácviku vykládání techniky a nákladů na japonském ostrově Honšú upustili z letadla bojový padák, který spadl na průmyslovou zónu.

ČTĚTE TAKÉ

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE