Uprchlíci na hranicích Zdroj: Youtube

CHORVATSKO / V noci zavřely chorvatské úřady přechod Berkasovo – Bapska na hranicích se Srbskem. Uprchlíci místo toho pojedou vlakem ze Srbska přímo k táboru ve Slavonském Brodě. Zprávy o tom přinesla ČT 24.

Podle slov českých dobrovolníků byla situace na klíčovém hraničním přechodu mezi Srbskem a Chorvatskem v pondělí dramatická. V početném davu se mačkali i děti a staří lidé. Nyní se toto místo zřejmě vyprázdní.

Uzavření přechodu však zanechalo nepřipravených zhruba šest set lidí. Ti stále čekají na hranicích, zda pro ně nepřijedou autobusy z chorvatské strany. Nikdo však neví, zda autobusy skutečně dorazí.

V připraveném táboře v Slavonském Brodě budou uprchlíci v teple, budou se však muset podrobit přísnějšímu pravidlům. Všechny čeká osobní prohlídka spojená s registrací a odebráním otisků prstů.

Zpravodaj České televize David Miřejovský se domnívá, že Balkán zatím situaci zvládá, protože zatím je především průchozí zónou. Problém by ovšem nastal, kdyby Německo či Rakousko omezilo přijímání uprchlíků.

Komentáře