Vladimir Putin Foto: © Sputnik / Aleksey Nikolskyi

Rusko (Svět) – Ruský vojenský expert, hlavní redaktor magazínu Národní obrana, Igor Korotčenko v rozhovoru se Sputnikem řekl, že když prezident Vladimir Putin hovořil o „silném a nejmodernějším na světě útočném systému“, tak mohl mít na mysli vzdušný systém Kinžal, jaderný zdroj energie pro bezpilotní ponorku a okřídlenou střelu s neomezeným doletem.

Putin včera na zasedání Svazu redaktorů promluvil o tom, že „nejsilnější, nejmodernější na světě bojový útočný systém“ vytvořil ruský kolektiv mladých specialistů pouze za sedm let.

Korotčenko vysvětlil, že vývojáři zbraní neodhalují jména kvůli „tajnosti tématu“.

Nevylučuji, že se mohlo jednat o Kinžal. To, možná, byly i projekty jaderných energetických zdrojů pro bezpilotní ponorku a okřídlenou střelu s neomezeným doletem. To vše jsou ale jen předpoklady, protože informace jsou tajné,“ řekl expert.


ČTĚTE TAKÉ: Pentagon ostře kritizoval ruské systémy protivzdušné obrany
USA tvrdí, že Ruskem vyrobené systémy protivzdušné obrany nedokázaly včas zareagovat na americké útoky v Sýrii. Prohlásila to oficiální mluvčí Pentagonu Dana Whiteová v průběhu briefingu.

„Velký pokrok u nás může být v hypersonice, nových konstrukčních materiálech, nových kovech, přesněji v nových slitinách odolných vůči vysokým teplotám, nových motorech založených na inovačních principech. To znamená, že to za sebou táhne i fundamentální vědu i aplikovanou vědu. Na jejich průniku vznikají absolutně unikátní věci, jež jsou schopné zajistit bezpečnost Ruska i z pohledu zbraní po dobu celého 21. století,“ dodal Korotčenko.

@ cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře