Požár mešity v Madridu Zdroj: Twitter

ŠPANĚLSKO – MADRID / Extremisté v reakci na teroristické útoky v Bruselu podnikli žhářský útok vůči hlavní mešitě ve španělské metropoli Madrid. Oznámila to ve středu madridská policie.

Terčem útoku, ke kterému došlo v úterý 22. března ve večerních hodinách, se stala Ústřední madridská mešita, známá také jako M-30 podle označení nedaleké dálnice.

Záběry z útoku zveřejnila ve středu na sociálních sítích místní ultrapravicová skupina s názvem Hogar Social Madrid. Je vidět jak na nich hoří střecha budovy na jednom z objektů v areálu mešity, uvedl zpravodajský server Local.es.

„První záběry akce proti islámskému terorismu v mešitě M-30 v Madridu, která financuje Islámský stát. Mešity pryč z Evropy,“ píše se v doprovodném textu k fotografiím.

Samotní radikálové označili svůj čin za „protest“ proti terorismu. Na hořící budově současně vyvěsili nápis „Dnes Brusel, zítra Madrid?“.

Španělské úřady v roce 2014 zjistili, že restauraci v mešitě M-30 využívala islámská extremistická skupina na nábor bojovníků pro organizaci Islámský stát. Skupina byla následně odhalena a zlikvidována.

Komentáře