Modelka a blogerka Sinead McNamara. Foto: Instagram

Řecko (Svět) – Řecké bezpečnostní orgány zahájily vyšetřování smrti australské instagramové blogerky a modelky Sinead McNamara, která byla nalezena na jachtě Mayan Queen IV mexického miliardáře Alberta Baillerese kotvící u řeckého ostrova Kefalonia. Informují o tom řecké noviny Kathimerini.

Noviny Times zase uvádí, že 20letá modelka byla nalezena v kritickém stavu ve čtvrtek, později upadla do kómatu a zemřela ve vrtulníku během transportu do nemocnice v Athénách.

 

Dívka pracovala na jachtě, která absolvovala čtyřměsíční cestu po Evropě, čím se však dívka zabývala a její povinnosti nejsou jasné. Fotografie z cesty dívka zveřejňovala na svém Instagramu, kde má asi 23,2 tisíc sledujících. Zdroj z bezpečnostních složek listu uvedl, že policie pracuje i s verzí sebevraždy.

Australský zpravodajský portál News.com.ua uvádí, že během události se na palubě nacházela pouze posádka jachty, která dívku v bezvědomí našla. Příbuzný modelky australským médiím oznámil, že rodina předpokládá, že McNamara zemřela nešťastnou náhodou.

Média uvádí, že jachta patří 87letému miliardářovi Albertovi Bailleresovi, jehož majetek časopis FORBES v roce 2018 odhadl na 9,6 miliard dolarů. Bailleres je jedním z nejbohatších Mexičanů a vede těžební společnost Industrias Penole. Podle materiálů médií miliardář s rodinou opustil jachtu minimálně několik dnů před incidentem.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře