Hangzhou jako strategický uzel Online He. Zdroj: http://asianetnews.net

HANGZHOU (Čína) – Nová návštěva Hangzhou, hostitelského města summitu G20 2016 – „eWTP“ k propagaci města Hangzhou jakožto strategického uzlu „Online Hedvábné stezky.“

Dne 16. června Profesní výbor pro lokální spolupráci UCLG v Asijsko-pacifickém regionu „Pásu a cesty“ (BRLC) získal oficiální sídlo u West Lake a stal se trvalým „rezidentem“ Hangzhou, hostitelského města summitu G20 2016 ve Východní Asii, usilujícího o to, aby se stalo strategickým uzlem „Online Hedvábné stezky“.

„Pás a cesta je jednou z nejdůležitějších iniciativ, kterou jsem v životě viděla,“ uvedla Jenny Shipley, bývalá ministerská předsedkyně Nového Zélandu a členka rady Mezinárodního finančního fóra, na inauguračním setkání mezinárodní asociace Hedvábné stezky 2017 dne 17. června.

Zhao Yide, tajemník městské rady Hangzhou CPC, uvedl, že město Hangzhou bude pokračovat s výstavbou komplexní experimentální zóny přeshraničního elektronického obchodování a urychlí výstavbu velkého inovačního a servisního centra s mezinárodní konkurenceschopností pro přeshraniční elektronické obchodování, aby vytvořilo nejlepší obchodní prostředí a proměnilo Hangzhou ve strategický uzel „Online Hedvábné stezky.“

Je jasné, že město Hangzhou je výchozím bodem nové cesty, stejně jako pozemská a námořní Hedvábné stezka otevírající dveře objevování Západu před několika tisíci lety. V prvním kvartálu tohoto roku zaznamenalo město Hangzhou rekordní obrat 1,82 miliard USD v rámci přeshraničního elektronického obchodování, včetně exportu ve výši 1,35 miliard USD, což je meziroční zvýšení o 21,78 %. Během téhož období se do experimentální zóny přesunulo celkem 106 společností obchodujících elektronicky, což bylo pro město Hangzhou stejně důležitým hnacím motorem zahraničního obchodu.

Město Hangzhou se nyní v podstatě stalo jedním z čínských měst s nejdynamičtější novou ekonomikou a dostalo za úkol několik pilotních reformních programů, např. Národní nezávislou inovační demonstrační zónu a nově schválenou Ekonomickou demonstrační zónu letiště Hangzhou. Data ukazují, že po summitu G20 mezinárodní vliv města Hangzhou dosáhl nové úrovně.

Kromě národních reformních plánů mají také některé iniciativy občanské společnosti mezinárodní přesah. Během loňského summitu G20 Jack Ma, zakladatel a výkonný předseda společnosti Alibaba, poprvé představil koncept „eWTP“ (Elektronická světová obchodní platforma – Electronic World Trade Platform), který byl zapsán do komuniké lídrů G20 summitu v Hangzhou.

Tento nápad se brzy stal realitou. V březnu tohoto roku společnost Alibaba Group a malajská vláda společně oznámily důležitou dohodu o spolupráci při výstavbě prvního „digitálního centra“ eWTP mimo Čínu, které má pomoci mladým lidem a malým firmám v Malajsii a v celém regionu Jihovýchodní Asie zapojit se do globálního obchodu.

„Můžeme realizovat (využít Alibabu, aby realizovala) prodej kvalitních malajských produktů do cizích zemí a zavedla import vysoce kvalitních věcí pro Malajsany,“ uvedl Huang Wanbing, provozní ředitel společnosti Malaysia Digital Economy Corporation (MDEC).

Mezitím produkty čínské výroby s logem Hangzhou pronikají do světa. Ve Frankfurtu v Německu je ulice pojmenovaná po čínské společnosti Chint. V Německu se dostalo stejné pocty pouze společnostem Siemens, Bosch atd. Před dvěma lety skupina Chint Group transformovala prostřednictvím kapitálové operace a restrukturalizace aktiv továrnu na komponenty známé německé fotovoltaické společnosti Conergy v největší lokální firmu na fotovoltaické moduly, díky čemuž vytvořila více než 200 pracovních míst.

Data ukazují, že v současnosti je v zemích Pásu a cesty 93 zahraničních investičních projektů, které pocházejí z Hangzhou. U těch projektů čínská strana přislíbila 3,563 miliard USD, což činí 37,86 % dohodnuté částky celkové zahraniční investice Hangzhou.

ČTĚTE TAKÉ: Ocenění Green Creative Design Čínské společnosti XCMG

Zdroj:
Wang,
Hangzhou Municipal Committee of the CPC
Autor:
Redakce „ZE“, (CTK), Protext.

Komentáře