Sdílejte

HOLANDSKO / Vyšetřování osob odpovědných za sestřelení letadla Boeing společnosti Malaysia Airlines, let MH17, které bylo v roce 2014 v červenci sestřeleno nad východní Ukrajinou, bude pokračovat i příští rok, uvedl to podle zpravodajského serveru DutchNews.nl mluvčí nizozemské prokuratury.

Nizozemská rada pro bezpečnost, která vyšetřuje skutečnou příčinu havárie Boeingu, by měla zveřejnit svou zprávu v úterý 13. října 2015.

Tato zpráva se zaměří pouze na to, co způsobilo pád Boeingu, a nikoli na osoby nebo struktury skutečně odpovědné za tento incident, připomněli v neděli nizozemské noviny NRC Handelsblad.

Boeing na lince z Amsterodamu do Kuala Lumpuru bylo podle dosud dostupných údajů sestřeleno raketou nad územím východní Ukrajiny. Incident si vyžádal životy všech 298 lidí na palubě letadla, z nichž byly nejpočetnější občané Nizozemska.

Nizozemská prokuratura již v minulosti naznačila, že letadlo bylo s největší pravděpodobností zasaženo ruskou raketou země-vzduch, známou pod označením BUK. Vyšetřovatelé dosud vyslechli přes 100 osob a svědků.

Britský list Sunday Times v sobotu uvedl, že se očekává, že zpráva Nizozemské rady pro bezpečnost potvrdí, že příčinou sestřelení malajsijského letadla byla raketa BUK.

Komentáře