Ilustrační snímek společnosti JA solar. Autor: archiv

Peking – JA Solar dodává moduly pro největší plovoucí solární elektrárnu na světě. Posílá moduly o celkovém výkonu 40 MW do projektu v čínském městě Chuaj-nan.

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd. (JASO), jeden z největších světových výrobců solárních energetických produktů, dnes oznámila, že dodala moduly pro největší plovoucí solární elektrárnu na světě.

Tento plovoucí fotovoltaický solární systém s celkovým výkonem 40 MW je instalován na místě zatopeného bývalého uhelného dolu ve městě Chuaj-nan v čínské provincii An-chuej. Elektrárna byla uvedena do provozu v květnu 2017 s kapacitou, která je schopna pokrýt většinu poptávky po elektrické energii na osvětlení a chod klimatizací v přilehlém městě. Všechny monokrystalické moduly z dvojitého skla použité pro tento projekt byly vyrobeny společností JA Solar.

Moduly společnosti JA Solar jsou pro tento typ projektu ideální. Moduly úspěšně prošly zátěžovými testy zaměřenými na jejich dlouhodobou spolehlivost a odolnost vůči vlivům životního prostředí. Vynikající odolnost vůči potenciální indukované degradaci i odolnost vůči korozi zaručují vysokou výkonnost i navzdory vlhkosti, jež je nedílnou součástí plovoucí instalace. Dvanáctiletá záruka na materiály a provedení spolu s třicetiletou zárukou na lineární výkon modulů z dvojitého skla kromě toho zajistí zákazníkům stabilní návratnost investice.

Plovoucí fotovoltaické elektrárny představují strhující nově se rozvíjející trh s potenciálem rychlého růstu. Poptávka po plovoucí fotovoltaice se rozšiřuje, a to zejména na ostrovech, jelikož cena vodní hladiny je zpravidla nižší než cena půdy. Výhodou je rovněž chladící efekt z odpařování vody, který pomáhá snižovat teplotu solárních modulů, čímž zvyšuje jejich účinnost a předchází jejich degradaci.

Předseda představenstva a CEO společnosti JA Solar Baofang Jin k tomu dodal: „Jsme nadšeni z příležitosti přispět k tak významnému projektu. JA bude i nadále pokračovat ve svém úsilí vyvíjet, inovovat a zlepšovat své produktové technologie, které nám umožní se podílet na obdobných průkopnických solárních projektech i v budoucnosti.“

PSALI JSME TAKÉ: GID zahajuje prodej bytů komplexu Waterline Square

Autor: redakce

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE