Hory, horské oblasti - ilustrační foto. Autor: #bubenLuk / redakce ZpravyExtra.cz

Alpy / Rakousko – Během pěší túry v Alpách zahynul pod lavinou 27 letý Čech. Informovala o tom agentura APA. Informaci o úmrtí občana ČR potvrdil mluvčí českého ministerstva zahraničí Robert Řehák.

Zdroj informuje o dvou obětích kvůli lavinám v rakouském Tyrolsku. V lyžařském resortu Kühtai zemřel 27letý Čech, který se vydal na turistiku se svým krajanem. Podle zdrojů se lavina kolem půl čtvrté uvolnila z dosud nejasných příčin, zachytila ho a strhla s sebou asi 50 metrů. Rodák okamžitě zavolal záchranáře, tělo pod lavinou bylo nalezeno hledacím psem. 

ČTĚTE TAKÉ

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje, že během tohoto víkendu se jedná už o několikátou lavinu. Čeští občané by měli v oblastech s lavinovým nebezpečím dbát zvýšené opatrnosti a pohybovat se po vyznačených trasách,“ varoval Řehák.

Dříve v oblasti Reutte poblíž německých hranic spadly tři laviny. Tyrolská policie oznámila jednu oběť, čtyř dalších lidí se podařilo zachránit. Informace o tom, kolik lidí je ještě pod lavinou, nejsou k dispozici. Hledání pokračuje.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE