Zpravodajský speciál, ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / Pixabay License - Grafika: redakce ZpravyExtra.cz

Maďarsko (Svět) – Jedním z projektů zahraniční politiky maďarské vlády je takový dobročinný čin, který je vzácný i ve světovém srovnání. Maďarsko vítá stovky lidí, kteří uprchli z těžké situace, a země jim poskytuje podporu potřebnou pro lepší život. Ale veřejnost neví nic a můžeme se jen domnívat, proč se to děje. Ale nejdřív je třeba uvést podrobnosti.

Několik nezávislých zdrojů, včetně portálu index.hu, potvrdilo, že Maďarsko přijalo přibližně 300 uprchlíků z Venezuely po tom, co se země dostala do politických a ekonomických otřesů.

Podle portálu zahájily maďarské orgány společně s charitativní službou Maltského řádu v loňském roce program, ve kterém mohou uprchlíci maďarských kořenů z Venezuely do Maďarska přijet a získat pomoc od státu.

Co získávají venezuelští uprchlíci od Maďarska?

  • Zdarma letenky do Budapešti
  • Bezplatné ubytování po dobu jednoho roku
  • Integrační program s bezplatným kurzem maďarštiny a angličtiny
  • Dokument, který jim umožňuje pracovat hned po několika týdnech po příjezdu.

Nejdivnější věcí na tomto programu ale nejsou výše uvedené body, ale tajemství, které ho obklopuje.

Organizátoři programu požádali migranti, aby nehovořili o okolnostech svého příchodu do Maďarska, píše zdroj. Není řečeno, s čím souvisí toto utajení. Ani ministerstvo vnitra ani ministerstvo zahraničních věcí na podobné dotazy neodpovídá.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA:

Sledujte aktuálně zpravodajský speciál serveru ZpravyExtra.cz na téma; „Uprchlická krize

Maďarsko nesouhlasí s povinnou kvótou pro rozdělování migrantů. Kromě toho Maďarsko odmítlo podepsat Globální pakt OSN o migraci, neboť může vést jak k nezkontrolovaným migračním tokům, tak i k „globálnímu“ řízení migrace.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE