Dolary - finance, ilustrační foto. Autor: PixaBay. / Licence: CC0 Public Domain, geralt

New York (USA) – Společnost Madison Realty Capital poskytla úvěr ve výši 270 miliónů dolarů na vybudování víceúčelového stavebního objektu ve městě Bushwick, v bývalém provozu pivovaru Rheingold.

Madison Realty Capital (MRC), realitní investiční firma se specializací na realitní a dluhové investice, poskytla úvěr 270 miliónů dolarů na výstavbu rozsáhlého developerského projektu v bývalém provozu pivovaru Rheingold, ve městě Bushwick, ve státě Brooklyn. Společnost All Year Management, která zde buduje dva samostatné objekty s celkovou výměrou přes 92 940 m2 (1 milión čtverečných stop) s 911 bytovými jednotkami, obchodními prostorami o výměře 1918 m2 a 533 parkovacími místy, již realizovala několik projektů s využitím financování od investiční firmy MRC.

Společnost MRC již dříve poskytla překlenovací úvěr na koupi stavební parcely a její přípravy a nyní se bude podílet i na financování celého projektu. Developerská společnost již získala všechna potřebná povolení a souhlas od stavebního úřadu města New York City a výstavba je již v plném proudu.

„Tato transakce představuje pro firmu MRC skvělou příležitost. Společnost, které půjčujeme peníze známe velmi dobře, protože jsme se podíleli na financování několika jejích předchozích projektů. Stejně tak díky našim předchozím investicím v těsném sousedství, známe dobře město Bushwick,“ řekl Josh Zegen, spoluzakladatel a generální ředitel firmy MRC.

PSALI JSME: Žijte s kartou a nebojte se bankomatu!

„Veškerá povolení se již podařilo získat, výstavba probíhá a dlužník již do přípravy staveniště investoval velké prostředky. Věříme, že tento velký a významný projekt bude úspěšný a jsme rádi, že v jeho realizaci můžeme, jako hlavní poskytovatel financování, hrát hlavní roli.“

Objekt se nachází na adrese 123 Melrose Street a 54 Noll Street ve městě Bushwick, přičemž obě budovy patřily bývalému provozu pivovaru Rheingold. Na adrese 54 Noll Street již výstavba velmi pokročila, okna jsou téměř dokončena a probíhá obklad zevního pláště budovy.

ČTĚTE TAKÉ: Společnost BGI Genomics oznámila cenu počáteční veřejné nabídky

U objektu na adrese 123 Melrose jsou již dokončeny základy a nyní probíhá betonování spodních pater. Na rezidenční objekty se vztahují daňové úlevy dle zákona 421a, což je činí finančně dostupnější.

O společnosti Madison Realty Capital (MRC)

MRC je realitní investiční firma se sídlem v New Yorku, která se zabývá zejména realitními a dluhovými investicemi. Firma byla založena v roce 2004 a dosud proinvestovala kolem 6 miliard dolarů v různých víceúčelových, obchodních, kancelářských, rezidenčních, průmyslových či hotelových projektech.

Autor / Zdroj:
Tom Nolan,
Eric Waters &
Redakce: „ZE“
Madison Realty Capital

Komentáře