Boeing, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay / CC0 Creative Commons

Svět – Zdá se, že v ekonomické třídě jsou všechna místa stejná, tomu ale tak není. Dina Saranskaja, vedoucí oddělení leteckých přeprav Ulysse Travel Club, řekla v rozhovoru pro časopis Maxim, proč bychom neměli ignorovat opci „rezervovat místo“.

Airbus 330-200

Když bude vaše místo u okna v 9., 10. nebo 11. řadě, po celý let nic zvláštního neuvidíte. Zato při přistání čeká na vás neobvyklá podívaná. Při dotyku se otevírá zvláštní víko na motoru, a po zabrzdění se zavírá — takto funguje obraceč tahu.


ZAJÍMAVOST: Na obrazu z roku 1860 spatřili dívku s iPhonem


Airbus 319Rezervujte si místo 10. řadě, která se nachází před nouzovým otvorem. Tam budete moci nejen natáhnout nohy, ale i dělat kotrmelce nebo rozštěpy. V tomto letadle je jeden výstup na křídlo. A naproti 10. řadě — osamělé sedadlo pro stewarda. Proto je tam místa více, než v obchodní třídě.

Boeing 737-800

V letadle s obchodní třídou (tu nemají nízkonákladové letecké společnosti) začíná ekonomická třída obyčejně od 6. řady, před níž nejsou sedadla, ale jen přepážka — nikdo vám neodklopí do tváře opěradlo. A místa pro nohy máte také více. Schémata kabin se však mohou u různých společnosti lišit, a proto bude lépe to zjistit předem.

cz.sputniknews.com,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE