Německá kancléřka Angela Merkelová Zdroj: facebook Angely Merkel

Německo (Svět) – Německá kancléřka Angele Merkelová oznámila dnes, že po roce 2021 opustí funkci předsedkyně vlády.

Toto mé čtvrté volební období bude zároveň tím posledním ve funkci kancléřky SRN. Ve volbách v roce 2021 nebudu vystupovat jako kandidátka na kancléře Německa, ani jako kandidátka na poslance, stejně jako se nebudu ucházet o jiné politické funkce,“ prohlásila Merkelová na tiskové konferenci v Berlíně.

Podle svých slov nebude kandidovat ani na post předsedkyně strany CDU (Křesťanskodemokratická unie).

Na dalším stranickém sjezdu CDU, který se bude konat v prosinci v Hamburku, nebudu kandidovat na post předsedkyně CDU,“ pronesla Merkelová, která stála v čele této strany celých 18 let.

Německá média dnes ráno informovala, že německá kancléřka Angela Merkelová opustí post předsedy strany Křesťanskodemokratické unie v Německu (CDU). Merkelová na setkání předsednictva strany údajně oznámila svým kolegům, že se nebude účastnit nových voleb v čele CDU. Volby proběhnou na začátku prosince. Noviny však tvrdily, že chce udržet funkci kancléře.

Nedávno vyšlo najevo, že CDU v parlamentních volbách do spolkové země Hesensko získala pouze 27 % hlasů, což je o 11,3 % méně než v posledních volbách. Také bylo uvedeno, že hodnocení stranického bloku Angely Merkelové rekordně kleslo (průzkum provedli sociologové společnosti Emnid pro Bild am Sonntag).

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE