Jaro, léto, podzim a zima. Tak je rozdělen rok běžného člověka. Zato rozdělení roku v automobilovém průmyslu se řídí zcela jinými pravidly. Zde mají největší slovo slavné autosalony, jejich průběh a ještě více jejich očekávání. Pokud bychom rok rozdělili dle těchto zákonů, nacházeli bychom se právě v době „předfranfurktové“. Již 15. září totiž v německém městě Frankfurt nad Mohanem vypukne dlouho očekávaný autosalon. A na co můžeme ve Frankfurtu těšit nejvíce?

Začneme pěkně zlehka. Francouzský Renault si s sebou do Frankfurtu přiváží zcela novou generaci oblíbeného vozu Mégane. Ta ale nebude mít na růžích ustláno. Zcela jistě se dočká ostrého srovnání s novinkou na straně Opelu, který si připravil omlazenou verzi své Astry.

Pořádně ostrý souboj se dá rovněž očekávat na poli SUV. Jedná se totiž o nejvíce rostoucí trh současnosti. Každá automobilka se tak snaží ukousnout si z úspěchu tohoto segmentu i svou část koláče. Ve Frankfurtu se dočkáme slavnostního odhalení hned dvojice exkluzivních vozů.

První z nich nese jméno F-Pace. Jedná se o zcela první vůz britského Jaguaru v tomto segmentu. Během propagační kampaně nám výrobce již několikrát slíbil, že vůz nadefinuje zcela nová měřítka své třídy. Otázkou tak je, zda se nejednalo jen o plané řeči a hlavně jak si povede v porovnání se svým úhlavním konkurentem. Tím je vůz pocházející rovněž ze spojeného království. Na své kapotě ovšem nese okřídlené písmeno B. Aristokratická automobilka Bentley, se totiž stejně jako Jagaur rozhodla, postavit luxusem přetékající SUV. To nese jméno Bentayga a oproti F-pacu má jednu zásadní výhodu. Může se totiž pyšnit titulem nejrychlejšího vozu třídy SUV na světě.

GALERIE: Co čekat na frankfurtském autosalonu

Zdroj: oficial

Nejvíce očí se ale bude bezesporu upínat směrem ke stánku automobilky Lamborghini. Ta před několika měsíci ohlásila, že pro frankfurtský autosalon připraví zcela nový silniční hypersport. Ten bude navíc velice exklusivní. Vyrobeno bude jen 20 kusů, při čemž každý ponese cenovku jeden milion eur. Více bohužel známo není. Je to sice neuvěřitelné, ale i v dnešní době, kdy se každý den internet plní špionážními fotografiemi nových vozů, Lamborghini stále drží podobu i veškeré informace o chystané novince v tajnosti. Automobilka pouze nedávno odtajnila název připravovaného hypersportu. Ten bude zní Centenario. Vyvrátila tak rozsáhlé spekulace o použití názvu Hyperveloce.

Tímto výčtem ale rozhodně nekončí seznam novinek, které nám autosalon ve Frankfurtu přinese. Těšit se můžeme na zábavný koncept od Citroënu, odkazující na slavný model Méhari, nový elektromobil Peugeot či na závodní koncept Bugatti.

Komentáře