PAŘÍŽ / Zatímco jedni vyznavači islámu šířili ve francouzské metropoli smrt, jiní svým pohotovým zásahem ochránili množství Pařížanů. Zprávy o tom přinesla ČT 24.

K zachráncům patří bezpochyby člen ochranky pařížského fotbalového stadionu Zouheir. Svým jednáním zachránil možná i tisíce životů, neboť stadion, na němž byl zrovna přítomen i francouzský prezident, byl jedním z cílů teroristů.

Jeden z teroristů si koupil lístek na zápas. Když ho Zouheir u vchodu prohledával, objevil u něj sebevražednou vestu. Muže tak dovnitř nevpustil a ten se nakonec odpálil jen pár kroků od statečného člena ochranky. Zouheir jen o vlásek unikl smrti. Poblíž stadionu se pak odpálili další dva atentátníci, kteří se naštěstí také nedostali dovnitř.

Odvahu prokázal také barman Safer z Alžírska. Ten pracoval v pařížské restauraci Casa Nostra. Když teroristé zaútočili, byl zrovna za kasou. Po sérii výstřelů spatřil na terase dvě silně krvácející ženy. Přestože se bál o svůj život, počkal na chvíli, kdy střelba na okamžik ustala, vyběhl ven a vzal zraněné do sklepa. Zde se snažil zastavit krvácení. Když se znovu vrátil na zemský povrch, spatřil peklo. Všude leželi mrtví a zranění.

V oblasti, kde se nachází restaurace Casa Nostra, žije množství muslimů a Arabů. Místní obyvatelé nechápou, proč si útočníci vybrali k útoku zrovna jejich čtvrť. „Nejsme jako oni,“ říkají zdejší muslimové a mají na mysli atentátníky.

Komentáře